Whitby Gezilecek Yerler

0
103

İngiltere ülkesinin sınırları içinde olan bu yerleşim bölgesi aslında bir sahil kasabasıdır. Oldukça küçük bir coğrafi alan boyutuna sahip olan bu kasaba az bir nüfusa da sahiptir. Ancak yaz mevsimlerinde oldukça büyük bir nüfus artışı gözlemlenir. Bunun sebebi ise hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin yazın bu sakin kasabada bir yandan kafa dinlemek bir yandan da tatil yapmak için gelmesidir. Tarihi bakımından da aslında çok önemli olmayan bu küçük kasabada yine de görülüp gezilmesi gereken yerler vardır. Whitby Gezilecek Yerler bakımından az olsa da önemli birkaç yere sahiptir.

Whitby Kasabasında Gidilip Görülmesi Gereken Önemli Yerler

İngilterenin hoş ve sakin bir kasabası olan whitby kasabası sahil bölgesinde olduğu için sene içinde özellikle de yaz mevsiminde büyük bir sayıda turiste kapılarını açmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin tatil ve sakinlik istemesinden dolayı geldiği bu Whitby Gezilecek Yerler bakımından da siz turistlere güzel görüntüler sunabiliyor.

  • Whitby manastırı
  • Captain cook memorial museum
  • Whitby lighthouse
  • Whitby museum
  • North yorkshire mors railway
  • Church of Saint mary
  • Pannett park
  • 199 steps
  • Whalebone arch
  • Cleveland way

İngiltereye gittiğiniz zaman bu küçük ve sakin sahil kasabasına kesinlikle uğramanızı öneririz. Bu sayede tarihi açıdan önemli yapılara sahip olan bu kenti görmüş olursunuz.

Whitby Kasabasındaki Konaklama Mekanları Nelerdir

Whitby Gezilecek Yerler bakımından da sizlere hem kültürel açıdan hem de tarihi açıdan bir çok yapı sunduğu için bu kasabaya gelen turistlere rahat bir misafirperverlik yapabilmek için konaklama alanında bir çok olanak hazırlamıştır. Tam bir sahil kasabası olduğu için bu kasabada sahilde olan evlerden birisini günlük kiralayıp burada kalabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise kasaba içindeki otellerdir. The belfry whitby Abbotsleigh Rossylne house Melrose guest house Corra lyn Crescent garden house önemli otellerdir. Her bütçeye uygun değerde olan günlük ve haftalık odalar kiralayabilirsiniz.

Whitby Kasabasına Nasıl Gidilir

Whitby sadece bir sahil kasabası olması nedeniyle her hangi bir hava limanına sahip değildir. Bu yüzden de ülkemizden bu küçük ve sevimli kasabaya her hangi bir uçuş yapılamamaktadır. Bunun yerine ilk olarak ülkemizden Londraya tek seferde direkt olarak giden bir uçak seferi ile yolculuk yapmak ve oradan da tren ya da otobüs ile bu kasabaya varmak gerekiyor.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here