Toledo Gezilecek Yerler

0
137

Toledo gezilecek yerler konusunda oldukça zengindir. Başkent Madrid’e sadece 80 kilometre uzaklıkta olan kent, Kastilya bölgesinin de merkezi konumundadır. Üç taraftan oldukça engebeli bir arazi ile çevrili olan kent; içinde barındırdığı tarihi mekanlar ile görülesi bir yerdir.

Gezilmesi Gereken Mekanlar

  • San Juan De Los Reyes: Eski dönemlerden kalma bir manastırdır.
  • Synagogue El Transito: İspanyol Yahudilerine ait tarihi bir sinagogdur.
  • Toledo Katedrali
  • Alcazar De Toledo: Tarihi Roma sarayıdır.
  • Puente de San Martin: Tarihi köprüdür.
  • Santa Maria La Balanca: Tarihi sinagog
  • Eski Bisagra Kapısı
  • Mosque Of Cristo de la Luz: Emevilerden kalma tarihi bir camii
  • Church Of El Salvador: Tarihi kilise. Bunun gibi daha birçok yer Toledo gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Toledo tam anlamı ile kültürlerin buluştuğu ve iç içe geçtiği bir şehirdir. Gerek bölgede daha önce yaşamış olan Müslümanlar, gerek Yahudiler gerekse de Hıristiyanlardan kalma onlarca tarihi eser vardır.

Nerede Kalınır? Ne Yenir Ne İçilir?

Toledo’da kalma konusunda herhangi bir sıkıntı çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz. Çünkü şehirde 120’nin üstünde konaklama tesisi yer almaktadır. Her türlü zevke ve bütçeye göre kalacak yer bulabilirsiniz. Bunların arasında hosteller, apartlar, yıldızlı oteller ve konukevleri bulunmaktadır. Eski kent bölgesi çevresinden ya da Toledo Katedralinin bulunduğu alandan bir konaklama tesisi seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Böylelikle tarihi eserlere daha yakın olacaksınız. Toledo mutfağı, tıpkı diğer İspanya şehirleri gibi zengin bir mutfağa sahiptir. Özellikle farklı kültürlerin bıraktığı yemek alışkanlıkları halen devam etmektedir. Paella adı verilen ve sebze, et, baharatlardan hazırlanan pilavı deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir çeşit badem ezmesi olan mazapan da denenmesi gereken yiyecekler arasında yer almaktadır. En popüler restoranlar ise Escuela de hosteleria Toledo, Tobiko Restaurante, El Carmen de Montesion, La Mar Sala gibi mekanlardır.

Şehre Ulaşım Nasıldır?

Toledo gezilecek yerler açısından sizi tatmin edecek bir şehirdir. Buraya nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, bunun cevabı açıktır. Ne yazık ki Türkiye’den bu şehre direkt bir uçuş bulunmamaktadır. Bundan dolayı da aktarmalı uçuşları tercih edebilirsiniz. En mantıklısı ise direkt Madrid’e uçak yolu ile gitmektir. Sonrasında ise Madrid’den tren ile sadece 30 dakika sonrasında bu şehre varabilirsiniz. Ayrıca Madrid şehrinden araç kiralayarak ya da otobüs ile de şehre ulaşmak mümkündür.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here