Tarragora Gezilecek Yerler

0
109

İlk olarak tarragora adını duyduğunuzda bu şehir nerede yoksa Afrika da mı gibi bir soru sorabilirsiniz. Ancak bu şehir tam da İspanyanın merkezinde olan bir yerleşim bölgesidir. Katalan özerk bölgelerden birisi olan tarragora Barselonaya tren ile bir saatlik bir uzaklıktadır. Tarihi açıdan gezilecek bir çok alternatifi olan bu şehir ile alakalı sizlere yazacağımız Tarragora Gezilecek Yerler nerelerdir şeklindeki bu yazı dizisinde her türlü detayı bulabilirsiniz.

Bu Şehirdeki Gezilecek ve Turistik Yerler

Tarragora şehri tarihi açıdan da önemli bir bölge konumundadır. Özellikle Barselonaya gidecekseniz sadece 1 saat uzaklıktaki bu şehri de görmenizi öneririz. Şimdi bu Katalan şehrinde gezilecek yerler ve turistik bölgeler nerelermiş bir bakalım.

  • Kamp yapabileceğiniz bir eğlenceli su parkı olan Costa Daurada
  • Tarihi bir katedral görmek isteyenler için Tarragora Cathedral
  • Mimari bir kültür müzesi için National Archaeological Museum
  • Yazın güzel bir sirk izlemek için Circo romano de Tarraco
  • Playe El Miracle
  • Torre del Pretori
  • Casa de la Festa
  • Platja Savinosa
  • Platja Arrabasda

Gördüğünüz üzere bu şehirde hem tarihi hem de eğlenceli bir çok gezilecek yer mevcuttur. Bu sayede sizlerde artık Tarragora Gezilecek Yerler konusunda bilgi sahibi olduğunuz için bu şehirde güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

Nerede Kalınır Ne Yenilir Ne İçilir?

Tarragora şehrinde kalınacak yer bakımından bir çok alternatif vardır. Bu sayede sizler bu şehirde asla evsiz kalmazsınız. İlk olarak gençlerin daha çok tercih ettiği bölgeler kamp bölgeleri oluyor. Bu şehirde bir çok eğlenceli kamp bölgesi mevcuttur. Ayrıca bunun dışında ucuz otel konumunda da Tarragona hostel Torre de la mora Apartamentos astoria gibi yerlerde vardır.

Bu şehirde de İşpanya ya özgü bir çok yemek vardır. Bu kapsamda özellikle bizim çorba diye tabir ettiğimiz bir gazpacho mevcuttur. Patatesli yumurtaya benzer sabah kahvaltıları için tortilla da yenilebilir. Ayrıca et ve meze gibi bir yemek istiyorsanız o halde tapas tam da sizin aradığınız bir lezzettir.

Bu Şehre Nasıl Gidilir?

Öncelikle gerekli pasaport işlemlerinizi yapıp İspanyaya uçmanız gerekiyor. Burada ilk olarak Barselonya geçip ardından buradan da isterseniz tren ile isterseniz de bir araba kiralayarak ya da bir otobüsle tarragora şehrinin merkezine gidebilirsiniz. Şehir merkezinde kalkan otobüslerle de Tarragora Gezilecek Yerleri teker teker görebilirsiniz.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here