Tampa Gezilecek Yerler

0
403

Eğlenmek mi istiyorsunuz? O zaman sadece Florida’nın değil tüm Amerika’nın en eğlenceli yerlerinden biri de Tampa’dır. Burada yer alan pek çok eğlence yeri olması insanların gerçekten de hayatlarındaki en eğlenceli tatili geçirmesi için uygun bir durumdur. Tabi ki de Tampa’nın da kendine özel alanları bulunuyor. Sembolik olan bölgeleri var. Ama asıl amaç her zaman eğlenmek olmalıdır. Tampa gezilecek yerler listesi oldukça eğlenceli olacaktır.

Tampa’da Nerelere Gidilir?

Burada gezmek mi istiyorsunuz? Çok fazla tarihi alan yok. Ama yine de şehrin simgesi haline gelmiş birkaç yer söz konusu oluyor. Eğer ki buraya geliyorsanız, bu alanları da gezmeden geri dönmek olmaz. Bu alanlar emin olun ki dikkatinizi çekecektir.

  • Sunshine Sky Bridge,
  • Tampa Riverwalk,
  • Ybor City
  • Sacred Heart Catholic Church.

Bunlar sembolik yerler olsa da burada sörf yapmak istemez misiniz? Aynı zamanda kanolar ile gezmek de mükemmel olabilir. Pek çok tekne turu da sizleri bekliyor. Hayvanat bahçeleri ile de ünlü olan bu yerde tropikal hayvanları ziyaret edebiliyorsunuz. Balıkçılık konusunda da burası oldukça iyidir. En iyi balın nasıl tutulur konusunda burada eğitim alabiliyorsunuz. Tampa gezilecek yerler bu nedenle eğlenceli olabiliyor.

Tampa’da Nerede Kalınır?

İlk önce buraya gelirken kalacak yerinizi de ayarlamanız gerekiyor. Turistlik bir bölge olduğundan otel fiyatlarının da biraz yüksek olduğunu görüyorsunuz. Bu nedenle burada en çok para konaklama için harcanıyor. Yine de otellerde ya da pansiyonlarda, motellerde uygun fiyatlı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bu konuda iyi bir araştırma yapmak ya da erken rezervasyonlardan yararlanmak da mantıklı bir durum olacaktır.

Yeme içme konusunda çok fazla eğlence mekanı bulunuyor. Özellikle özel biraların söz konusu olduğu barlarda farklı tatlar deneyebiliyorsunuz. Mutfak konusunda da çeşitlilik sağlayan bir yer olarak karşınıza çıkıyor. Amerikan mutfağına ait tüm yemekleri burada bulabiliyorsunuz. Çin restoranlarını, balık restoranlarını ve Meksika mutfağını da yine burada kolay bir şekilde bulabiliyorsunuz. İnsanlar için gerçekten de önemli bir yer oluyor ve burada pek çok farklı şey deneyebiliyorsunuz.

Tampa’ya Ulaşım

Eğer ki Tampa’ya gelmek istiyorsanız öncelikle Florida’ya uçmanız gerekiyor. Buradan ise otobüsler sayesinde Tampa’ya ulaşabiliyorsunuz. Burada şehir içerisinde ulaşım sağlamak da yine otobüsler sayesinde çok kolay oluyor. Bir yandan da bisiklet kiralayabilir ve tüm şehri bisikletler ile gezebilirsiniz. Tampa gezilecek yerler genel olarak birbirine yakın olacağından bu kolay bir durumdur.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here