San Diego Gezilecek Yerler

0
215

İşte o meşhur San Diego. Burası Amerika Birleşik Devletleri’nin 9. büyük şehridir. Kaliforniya eyaleti yasalarınca yönetilmektedir. San Diego Meksika’ya sınır olan şehir deniz kıyısındadır. Bu yüzden de emekliler burayı çok tercih etmektedirler. Emekliler san Diego’yu yaşamak için seçerlerken, tatilciler de buraya rahatlamak ve tatilin keyfini çıkarmak için gelmektedirler. Sam Diego deniz kıyısında olarak, denizcilik alanında çok gelişmiştir. Bundan dolayı da Amerika’nın deniz filosu, San Diego’da bulunmaktadır. Bu harika şehre Mayıs ve Eylül aylarında gidilmesi daha uygun olmaktadır. Bu aylarda şehrin sıcaklığı 25 derece ile 30 derece arasında değişmektedir. Sıcak sevmeyenler için daha serin aylarda gelmek de daha doğru olacaktır.

San Diego’da Nereler Görülmeli?

  • La Jolla
  • Balboa Parkı
  • Old Town
  • Uss Midway Müzesi
  • San Diego Hayvanat Bahçesi
  • San Diego Deniz Müzesi
  • Sea World

Şehirde gezilecek yerler arasında yer almakta olan Sea World’de harika şovlar yapılmaktadır. Katil balinalar, Deniz Aslanları ve yunusların gösterileri görülmeye değer. La Jolla çok zenginlerin sahil evlerinin bulunduğu, çok şık kafelerin ve retaurantların görülebildiği bir yerdir.

San Diego’da Nerede Konaklanmalı?

Imprerial Caddesi, Gaslamp Quarter, Barrio Logan ve Logan Heights bölgeleri, konaklamak anlamında doğru yerlerdir. Çünkü bu bölgeler şehrin merkezine yakındır. Turistik amaçlı seyahatlerde şehir merkezine yakın olmak her zaman avantajdır. Bir yerden bir yere gitmek için sürekli zaman kaybetmek, zaten belli süreler içinde yapılan seyahatler için çok çok önemli olmaktadır.

Sahil şehri diye San Diego’da sadece balık yenir gibi bir fikir olsa da aslında şehirde daha çok Meksika mutfağı hâkimdir. Burada baharatlı etler ve barbekü biftekler menüleri süslemektedir. Yanında gelen garnitürlerde yine Amerikan tarzı bulunmaktadır. Makarnalı ve patates kızartmalı menüler çok sevilmektedir. Türklerin damak tadına oldukça uygun menülerden tatmalısınız.

Yemelerinizi yerken de gece eğlenirken de bu şehirde en fazla bira içilmektedir. Bunun yanı sıra bilinen tüm içkiler San Diego’da da içilebilmektedir. Gece hayatı da şehirde oldukça hareketlidir. San Diego eski şaraplarıyla çok harika ve romantik gecelerin yaşanabileceği, çok şık restaurantların da bulunabildiği bir şehirdir. Özellikle de La Jolla da çok pahalı bir romantizm yaşayabilirsiniz. Bunu için ciddi bir bedel ödeyebilirsiniz. Ama buna değer diye düşüneceğiniz de kesin.

San Diego’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye için buraya direkt uçuş planlaması henüz yapılmamıştır. Buraya aktaralı olarak gidilmektedir.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here