Philadelphia Gezilecek Yerler

0
187

Amerika’nın en büyük 5. şehri olan Philadelphia, Pensilvanya eyaletine bağlıdır. Birçok Amerikan filminden de tanıdığımız bu harika şehri gezmek için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Türkiye ile Philedelphia arasında saat farkı 7’dir. Buraya Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında seyahat planlamak daha doğrudur. Tavsiye edilen aylar bu 3 ay olarak bilinmektedir. Amerika’nın gücünü hissetmek için, geceleri o büyüleyici ışık yoğunluğunu bu şehirde görebilirsiniz. Gündüzleri gökdelenlerin arasında kendini medeniyetin gerçekten ilerlediğine şahitlik ederken bulacaksınız. Ama geceleri bu medeniyet size neredeyse yıldızları sunacak. Bir ışık seli gibi Philadelphia, size çok tanıdık ve kocaman gelecek.

Nerede Gezilir?

  • Philadephia’nın Büyülü Bahçeleri
  • Philadelphia Sanat Müzesi
  • Philadelphia Hayvanat Bahçesi
  • Fairmount Parkı
  • Belediye Sarayı
  • Doğu Eyalet Hapishanesi
  • Bağımsızlık Sarayı

Şehri gezerken ne kadar süre harcayacağınız konusu aslında sadece siz aydınlatabilirsiniz. Burada bulunmakta olan listedeki her yer gezilecekse şehrin iyice gezilmesi ve yorumlanabilmesi için en az 1 hafta gerekecektir. Philadelphia hayvanat Bahçesi 1850 yılında kurulmuş. Burada 1300’den fazla çeşit canlı barınıyor ve ziyaretçilerin bilgilerine sunuluyorlar. Bu hayvanat bahçesinin gezilmesi için en az 2 gün gerekli. Hiç görmediğiniz yüzerde hayvan, çok keyifli bir orman içinde sizlere sunuluyor. Dünyanın en keyifli hayvanat bahçelerinden birini mutlaka görmelisiniz.

Philadelphia’da Nerede Konaklanabilir?

Center City otel fiyatlarının yüksek olduğu ama tüm konaklama seçeneklerinin de en çok olduğu yerdir. Burası şehrin merkezidir. Merkezde olmanın çok avantajları vardır. Turistik bir gezide zaman en değerli şeydi. Uzak ve ucuz bir yerde konaklamak, gezmek istenen yerleri görememek anlamına da gelecektir. Bundan dolayı da aslında daha şehir merkezi yerlerde konaklamak her açıdan daha avantajlı olabilmektedir.

Amerikan mutfağı demek, et ve hamur işi demektir. Üstelik her şey de bol porsiyonla servis edilmektedir. İsteyenler farklı dünya mutfaklarından lezzetler de tadabilmektedirler. Bu mutfakta ayrıca Afrika ve Asya mutfağına ait lezzetlerin izlerine rastlamak da mümkün olmaktadır.

İçki içmek isteyenler bu harika şehirde ne içilir diye sorduklarında, aldıkları cevap herkese göre bunun değişeceği olmaktadır. Burada istediğiniz içkiyi içebilirsiniz. Bir araştırma yapmanıza gerek yoktur Çünkü buraya haz bir içki bulunmamaktadır. Etten zengin beslenen bir şehirde şarap daha fazla tüketilmektedir. Bira severler etle birlikte bu şehirde bira içmeyi de tercih edebilmektedirler.

Philadelphia’ya Nasıl Gidilir?

Buraya Türkiye’den direkt uçuş bulunmaktadır.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here