Paris Gezilecek Yerler

0
1553

Paris Hakkında Genel Bilgi

Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Paris, her yıl milyonlarca turiste kapılarını açıyor. Yılda yaklaşık olarak 50 milyon turist ağırlayan bu güzel şehir, Türkiye’den de binlerce rezervasyon almaktadır. Tarihi boyunca çeşitli savaşlar gören, önemli olaylara, yazarlara, şairlere ev sahipliği yapan şehir, kendisini kısa bir süre içerisinde yeniledi ve ayağa kalkabilmeyi başardı. Şehrin tarihi ve turistik yerleri yüzlerce yıldır neredeyse ilk günkü gibi korunmayı ve onarılmayı başardı.

Paris-Fransa
paris

Para Birimi

Paris para birimi Euro’dur.

Vize

Paris’e gidilebilmesi için Schengen vizesi gerekmektedir. Vize işlemlerinizi VSF Global vize merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.Vize için gerekli belgelere http://www.vfsglobal.com/FRANCE/TURKEY/istanbul/pom_visaapplication.html  linkinden ulaşabilirsiniz.

Paris’te Ulaşım

Paris'te Ulaşım
paris-te-ulasım

Paris oldukça büyük ve kalabalık bir şehir olduğu için ulaşım araçlarını kullanmanız kaçınılmaz. Bütün şehri yürüyerek gezmek çok mümkün olmadığı için metro, tramvay ve otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ekonomik olması bakımından çok fazla tercih edilen toplu taşımalar aynı zamanda insanların bütün tarihi noktaları gezebilmeleri için düzenlenmiş. Şehrin en önemli noktalarına metro kullanarak gidebilirsiniz. Üstelik metro durakları içerisinde şehirle ilgili bilgi veren turist danışma ofisleri de yer alıyor. Buradan şehir haritası da alarak kendiniz rehbere sahip değilseniz bir gezi planı oluşturabilirsiniz. Şehrin çok büyük olması nedeniyle gideceğiniz yere biraz daha erken gitmenizi önermekteyiz. Çünkü havaalanı veya otobüs kalkış noktalarında bazı günlerde kalabalık olması söz konusu. Bu da sizin gideceğiniz yere geç kalmanıza neden olabilir.

Paris içerisindeki toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için Paris Visite adı verilen toplu taşıma kartlarını kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık biletler ile birlikte kolay bir şekilde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Bir dünya başkenti olan Paris, 3 adet havaalanı bulunduruyor:

  1. Charles de Gaulle (CDG)
  2. Orly 
  3. Beavius

Bu havaalanları farklı noktalarda olduğu için seyahatinizden önce gidiş güzergahlarınızı takip etmenizi önermekteyiz. Türkiye’den de THY seferlerinin bu havaalanlarına yapıldığı biliniyor.

Paris’e Ne Zaman Gidilir

4 mevsim de gildilebilecek olan şehir yaz aylarında turistler açısından yoğun bir şekilde tercih edilir. Genellikle yazları ılık ve nemli, kışları soğuk geçse de hava çok değişkendir. Paris’e gitmek için genel olarak en güzel aylar Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül, Ekim ve Kasımdır.

Paris Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler Paris Fransa
paris-gezilecek-yerler

Tarihi müzeleri, birbirinden güzel manzaraları ve leziz yemeklerin yapıldığı restoranları sayesinde tam bir turizm cenneti olan Fransa’nın başkenti yaklaşık olarak 12 milyonluk bir nüfusa sahip. Son dönemlerde yaşadığı terör olayları, şehrin moralini biraz bozsa da 2017 yazında yeniden eski hareketlenmelerin olacağı Fransız turizmciler tarafından dile getiriliyor. Şehrin merkezinde düzenlenecek olan birbirinden eğlenceli festivaller, sokak şovları ve özel etkinlikler ile birlikte Fransa’nın ve dünyanın en gözde şehri, ev sahipliği yapmak için yine çok hevesli.

Paris’in Tarihi Noktaları

Paris'in Tarihi Noktaları
paris-tarihi-noktalar

Bir şehri etkili kılan en önemli noktalardan birisi de sahip olduğu tarihi güzellikler. Yüzyıllardır Avrupa’nın gözdesi olan bu şehir, müzelerinden sokaklarına, binalarından cadde ve tarihi eserlerine kadar her bir parçasında ayrı bir anlam ve güzellik taşıyor. Şehrin genel havası içerisinde tarihi bir gezinti yapabilmek için öncelikli olarak hangi noktalardan başlanması gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Diğer bir nokta is şehrin bir günde gezilemeyecek kadar büyük olması. Paris, her ne kadar tarihi dokusunu koruyan bir şehir olsa da aynı zamanda bir metropol. Bu nedenle de milyonlarca insanı turistlerle birlikte ağırlamak kolay bir durum değil. Şehrin kalabalığı içerisinde çok fazla boğulmadan özel gezintiler yaparak, tatilinizin keyfini çıkarabilir ve aynı zamanda öğretici bir gezi programında bulunabilirsiniz.

Louvre Müzesi

Louvre Müzesi Paris
louvre-müzesi-paris

Dünyanın en önemli müzelerinden birisi olan Louvre Müzesi, binlerce parçalık tarihi eserleri ve devasa bölmeleri içerisinde sizi masal diyarında hissettiyor. Sanat ile ilgili olan veya olmayan herkes için bir cazibe noktası olan ve şehrin adeta bir simgesi haline gelen müze, her sene 10 milyonu aşkın turisti ağırlıyor. Genelde turist rehberleri ile birlikte gezmeniz öneriliyor. Çünkü müzenin her bir parçası ayrı bir anlam ve ayrı bir hikayeye sahip.

Paris Louvre Müzesi

Yapının genel tarihi ise oldukça eski. Müze binası 1190 yılında Paris‘in Viking saldırısına karşı korunması üzerine yapılmış. Philippe Aguste tarafından yapılan bu tarihi bina, I. François tarafından da Rönesans tarzında bir yapıya bürünmüş. Binanın dış görünüşünde yer alan motifler de tam olarak Fransız modernleşmesini, Rönesansın klasik Barok tarzı mimarisini net bir şekilde ortaya koyuyor. Müzeyi tam anlamıyla gezebilmek içinse yaklaşık olarak 3 günlük bir süreyi buraya ayırmanız gerektiği önerilenler arasında.

Louvre Müzesi 1793

Müzenin en önemli noktalarından birisi de girişinde yer alan ünlü cam piramidi. Louvre Müzesi içerisinde bulunan bu bölme Napolyon tarafından eklenmiştir. Öte yandan müze tarihi boyunca siyasal olaylara da şahitlik etmiştir. Louvre Müzesi, 1793 yılında devrimcilerin işgaline uğramış ve içerisindeki eserlerin halka açılması sağlanmıştır.

Denon Kanadı Louvre Müzesi

Louvre Müzesi içerisinde 3 ayrı kanat yer almaktadır. Richelieu Kanadı, Sully Kanadı ve Denon Kanadı olarak adlandırılan bu bölümler oldukça geniş. İçerisinde dünyaca ünlü tabloların bulunduğu müze, çeşitli renk kodlarıyla birlikte düzenlenerek ziyaretçilerin daha kolay bir şekilde gezmesini sağlamıştır. İçerisinde yer alan ziyaretçi kitapları sayesinde ise misafirler hangi eserin hangi döneme ait olduğunu görebiliyor. Bu şekilde daha bilinçli bir şekilde müzeyi gezebilirsiniz.

Dünyaca ünlü Louvre Müzesi

Dünyaca ünlü Louvre Müzesi bünyesinin dünyanın dört bir yanından gelen eserleri barındırıyor. Bu koleksiyonlar sayesinde kendisinin nasıl bir kültürel mirasa sahip olduğunu gösteriyor. Müze içerisinde ön plana çıkan Fransız tablolarının yanı sıra ülkenin sanat anlayışını net bir şekilde yansıtan Fransız heykelleri gelenleri kendisine hayran bırakıyor. Bununla birlikte müze içerisinde dünyanın bütün coğrafyalarına ait koleksiyonlar bulunuyor. Louvre Müzesi içerisinde bulunan önemli koleksiyonlar arasında Antik Mısır, Antik Yunan ile birlikte Doğu sanatı modelleri yer alıyor. Böylece ne kadar uluslararası bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor. Müze içerisinde Rönesans döneminden kalan İtalyan tabloları ile birlikte İtalyan heykel modelleri ve Flemenk sanatçıların yaptığı tablolar bulunuyor. Bunun yanı sıra Objects d’Art koleksiyonu da kendine has tarzıyla ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Müzede aynı zamanda İslam Sanatını yansıtan eserler de bulunuyor.

Louvre Müzesi içerisinde kendisine hayran bırakan dünyaca ünlü parçalardan birisi ise Mona Lisa tablosu. Dünyanın en meşhur eserlerinden birisi olan Mona Lisa, Leonardo Da Vinci tarafından 1503 – 1506 yılları arasında yapılmıştır. Bununla birlikte kendine has gülümsemesi, içeriğindeki pek çok renk tonu onu bir şaheser haline getiriyor. Müzede sergilenen orijinal tablosu kurşun geçirmez bir cam bölmenin içerisinde saklanıyor.

Milo Venüsü de müzenin en nadide parçalarından birisi. M.Ö. 2. yüzyıldan kalma bir eser olan bu parça, 1820 yılında müzeye getirilmiş. Cam Piramit,  Marly Atları, Medusa’nın Salı, Dantelci Kız, İki Köle, Papa Ortaçağ Hendeği ve Perrault Sıra Sütunları da müzenin en çok ilgi çeken ve en eski olan parçaları arasında yer alıyor.

Louvre Müzesine Giriş Bilgileri

Louvre Müzesi, Musee du Louvre, 75001 adresnde yer alıyor. Bununla birlikte Palais Royal – Musee de Louvre hattında yer alan metro ile birlikte müzeye tek seferde kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Salı günü kapalı olan müze aynı zamanda resmi tatillerde de ziyaretçilerine kapılarını kapatıyor. Diğer günlerde Çarşamba ve Cuma günleri haricinde müzeyi 09.00 ile 18.00 arasında görebilirsiniz. Çarşamba ve Cuma günü müze 09.00 ile 22.00 arasında açıktır.

Orsay Müzesi

Orsay Müzesi Paris'tedir.
orsay-müzesi-paris

Paris‘in bir diğer meşhur noktalarından birisi de Orsay Müzesi’dir. Bu müze, Avrupa’nın klasik sanat mimarisini yansıtan görünüşü ile birlikte tam bir kült eser konumundadır. Özellikle empresoniyst tabloları içerisinde bulunduran müzenin tarihi, 1848 yılına dayanıyor. Müzeyi çok ünlü yapan noktalardan birisi Edouard Manet, Claude Monet, Paul Cezanne ve Vincent van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamların tablolarını bulundurması. 1 Rue de la Legion d’Honneur adresi üzerinde yer alan müze, Paris gezinizde görülmesi gereken yerlerin ilk üç sırasında mutlaka yer almalı. Ulaşım ise oldukça kolay. Merkezi bir yerde olmasından dolayı bu müzeye metroyla gidebilirsiniz. Metro durağı olarak da Solferino” metro durağını ya da “Musee d’Orsay” RER durağını kullanabilirsiniz. Ziyaret saatlerini ise önceden kontrol etmenizde yarar var. Müze, Salı ve Pazar günlerinde 09.30-18.00 saatleri arasında açık.Bununla birlikte müze, perşembe 21.45’e kadar kapılarını açık tutuyor. Müzenin pazartesi günleri ve 1 Ocak, 1 Mayıs ve 25 Aralık tarihlerinde kapalı olduğunu unutmayın.

Versay Sarayı

Versay Sarayi Paris Fransa'dadır.
versay-sarayi-paris

Paris, sanat ve kültürün dünya başkenti. Bu nedenler içerisinde gezilecek pek çok müze, saray, tarihi bina ve bölüm bulunduruyor. Rönesansın merkezi olması ve dünyanın en ünlü sanatçılarına ev sahipliği yapması nedeniyle bu özelliklere sahip olan şehir, Versay Sarayı ile de milyonlarca turisti kendisine hayran bırakıyor. 1688 yılında yapılan ve dünyanın ne büyük saraylarından birisi olan Versay sarayının en meşhur olan bölümlerinden birisi de bahçesi. Yaklaşık olarak 20 bin kişiyi barındırabilen Versay Sarayı bahçesi, Fransa ve Avrupa kültürünü etkileyen başyapıtlara da ilham kaynağı olmuş. Saray bölümünün ziyaretçileri açık olması nedeniyle içerisinde kaybolmanız da mümkün olabiliyor. Chapelle Royale ile birlikte Formel Bahçeler sizleri selamlıyor. Bununla birlikte Saray içerisinde geometrik bölümlere sahip yerler bulunuyor. Grand Trianon da sarayın bahçesinde yer alan küçük bir saray. Bu küçük saray XIV. Louis tarafından inşa edilmiş. Saray o kadar büyük ki Mermer Avlu, Neptune Çeşmesi, Latona Çeşmesi, Kraliyet Ahırları ve L’Opera bölümlerini gezmek için 1 gün ayırmak yeterli olmayabilir.

Saraya ulaşmak için direkt olarak Versailles durağına gidebilirsiniz. Bununla birlikte saraya giriş 15 euroluk fiyatlardan başlamaktadır. 10 Euroluk ücretler ise küçük bölümlere ayrılmıştır. Saray’ın ziyaret saatleri ise şu şekilde. Pazartesi dışında haftanın her günü 09.00 ile 18.30 saatlerinde kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Bununla birlikte müzenin bahça bölümü hafyanın her günü 08.00-20.30 saatleri arasında açık. Müzenin diğer bölümleri olan Trianon Palaces and Marie-Antoinette’s Estate ise Pazartesi hariç her gün 12.00 ile 18.30 saatleri arasında ziyarete açık halde.

Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi Paris Fransa'dadır.
eyfel-kulesi-paris

Şehrin en önemli noktalarından birisi olan Eyfe Kulesi, buraya gelen turistlerin ilk görmek istediği yerlerin başında geliyor. Devasa görüntüsü ile şehrin her yerinden rahatlıkla göze çarpan bu kule tarihi bir tanık aynı zamanda. Paris‘in savaş ve işgal dönemlerini de gören bu kuleyi herkesin mutlaka ziyaret etmesi gerekiyor. 1889 yılında geçici olarak yapılmasına rağmen yıkılmayan ve bir simge haline gelen bu yapı tam 324 metre yüksekliğinde. Kulenin yapımında ise 18 bin parça demir kullanılmış. Bununla birlikte kule 60 bin tonluk boya kullanılarak boyanmış.

Eyfel Kulesi kendi içerisinde 3 ayrı kısım bulunduruyor. Bu kısımlar, platform olarak ayrılmış. Kulenin ikinci kısmında Le Jules Verne isimli bir restoran yer alıyor. İsteyen ziyaretçiler sadece bu platformları ziyaret edebiliyor. 3. platform ise kulenin en yüksek kısmı. Champ de Mars adresinde yer alan kuleye, “Bir Hakeim” metro durağı ya da “Champ de Mars” RER durağı üzerinden ulaşılabiliyor. Bu metro durağı arasındaki mesafe ise oldukça kısa. Bununla birlikte müzenin ziyaret günlerini de bilmeniz gerekiyor. Eyfel Kulesi Eylül ile Haziran ayının ortalarında 09.30 ile 23.45 saatleri arasında açık. Kulenin merdivenleri ise 18.30 saatine kadar açık tutuluyor. Diğer yandan Haziran ortası ile Eylül ayı içerisinde 09.00 ile 00.45  saatlerinde kuleye gidebilirsiniz. Kulenin son asansörü ise 1 saat 15 dakika önceden kapatılıyor.

Paris’te Neler Yapılır

Disneyland Paris
disneyland-paris

Dünyanın en önemli şehirlerinden birisi olan Paris‘te o kadar çok şey yapılabilir ki gününüzün nasıl geçtiğini ve ne kadar yorulduğunuzu fark etmekte zorlanabileceksiniz. Fransa’nın çok büyük bir şehir olması da mutlaka planlı ve programları bir şekilde gezilmesini gerekli kılıyor. Müze ziyaretlerine 3-4 gün ayırdıktan sonra şehrin diğer cadde ve sokaklarına, parklarına ve eğlence merkezlerine göz atabilirsiniz. Avrupa ve dünyanın ne turistik noktalarından birisi olan Disneyland, bu şehirde bulunuyor. Bu parka, eğlence dünyası ile birlikte masal dünyasını bir arada görmek isteyenler gidebilir.

Paris‘i daha rahat ve kolay bir şekilde gezebilmek için otobüs turlarına katılabilirsiniz. Üstü açık şehir otobüsleri, sizleri özellikle yaz aylarında hem keyifli havayı yaşamanızı hem de Paris‘i bütün detaylarıyla görmenizi sağlayacaktır. Şehir içerisinde turistler için özel olarak ayrılan bu otobüsleri tur acenteleri ile birlikte anlaşarak veya bireysel başvuru ile ücretsiz veya çok makul ücretler karşılığında değerlendirebilirsiniz.

Sen Nehri Paris'tedir.
sen-nehri-paris

Paris içerisinden Sen Nehri geçen bir şehir. Bu nedenle gün içerisinde tekne turları ile birlikte hem romantik hem de eğlenceli geziler gerçekleştirebilirsiniz. Sen Nehri kıyısında yer alan tarihi eserleri de bu sayede görebileceksiniz.

Paris’te  Alışveriş

Paris'te Alışveriş Keyfi
paris-te-alışveriş

Alışveriş meraklılarının her sene bu şehre gelindiği biliniyor. Özellikle yılın belirli dönemlerinde düzenlenen moda haftaları, dünyanın en ünlü markalarının bu şehirde sergilenmesini ve satılmasını sağlıyor. Modanın kalbinin attığı yer olarak da bilinen Fransız başkenti, kadınlar için adeta bir cennet. Dünyanın ne güzel parçalarının satıldığı ve her yerde bulunmayan eserleri burada bulmak mümkün.

Eyfel Kulesi, şehrin simgelerinden birisi. Dünyanın en ünlü kulesi etrafında en ünlü markaların ilk kurulduğu bölümleri barındırıyor. Eyfel Kulesi’nin çevresinde yer alan alışveriş merkezlerinde parfüm, elbise, hediyelik eşya ve daha birçok ürünü alabilirsiniz.

Paris’te Ne Yenir

Paris'te Ne Yenir
paris’te-ne-yenir

Fransız mutfağının en seçkin örnekleri bu şehir içerisinde her yerde karşınıza çıkıyor. Escargots a la Bourguignonne isimli yemek ile birlikte Moules Mariniere yemeğini veya Coq au Vin isminin verildiği lezzeti tadabilirsiniz.

Paris’te Nerede Kalınır

Paris'te Konaklama
paris’te-konaklama

Paris bünyesinde pek çok hostel ve oteli bulunduruyor. Buralardan birinde kalmak için internetten otel rezervasyonlarını karşılaştırmalı olarak sunan siteleri takip edebilirsiniz. Her bütçeye uygun hostellerin bulunduğu Paris‘te genel olarak konaklama fiyatlarının Avrupa’nın diğer şehirlerine göre daha yüksek olduğunu söyleyebilirsiniz. Büyük ve tarihi bir şehir olmasından dolayı şehir merkezine biraz daha yakın olan hostel ve oteller, fiyat bakımdan yüksek. Ancak şehrin biraz daha uzağında kalan fakat şehir merkezine metro veya otobüsle erişimi sağlanan noktalarda da kalabilirsiniz. Burada hem şirin hem de uygun fiyatlı oteller veya hosteller bulabilirsiniz.

 Paris Gece Hayatı

Paris'te Gece Hayatı
paris-gece-hayatı

Paris özellikle gece hayatı bakımından Avrupa’nın en hareketli noktalarına sahip. Kabareler, gece kulüpleri ve özel şovlar Paris‘te neredeyse her gece görebileceğiniz etkinlikler arasında yer alıyor. Şehrin en ünlü bölgelerinden birisi olan ve kırmızı yel değirmeni olarak da adlandırılan Moulin Rouge ve Şanzelise Caddesi üzerinde bulunan Lido Show, Paris‘e yolu düşen kişilerin uğraması gereken en önemli yerler denilebilir.

Paris dev gece kulüpleri yerine, her semte ve sokağa yayılmış belle époque kafe & barları, canlı müzik ve caz kulüpleri, sıradışı mahzen,  tekne  ve köprü barları ile geceleri dolu dolu yaşayan bir şehir.

Kokteyl Barları

Birbirinden yaratıcı kokteyller tekrar moda. Yemek öncesi veya sonrası geceye hazırlık için buluşma noktaları

Bar 228 (228 rue de Rivoli, Le Meurice Hotel, 1st)

L’Avenue Bar (41 Avenue Montaigne , 13th)

Hotel Costes Bar (239-241 Rue Saint Honoré, 1st)

Bar du Plaza Athénée (25 avenue Montaigne, 8th)

Le Carmen (34 Rue Duperré, 9th)

Mojitolab (28 Rue Keller, 11th)

Curio Parlor (16 rue des Bernardins, 5th)

Experimental Cocktail Club (37 rue St-Sauveur, 2nd)

Prescription Cocktail Club (23 rue Mazarine, 6th)

Le Chic Chic Bar du Mama Shelter (109 rue de Bagnolet, 20th)

Ô Divin (35 rue des Annelets, 19th)

Le China (50 rue de Charenton, 12th)

The Lizard Lounge (18 rue du Bourg-Tibourg, 4th)

La Closerie des Lilas (171 boulevard du Montparnasse, 6th)

En İyi Otel Barları

The Meurice Hotel: Bar 228 (228 rue de Rivoli, 1st)

Hotel Costes: THE BAR (239-241 Rue Saint Honoré, 1st)

Plaza Athénée Hotel: Bar du Plaza Athénée (25 avenue Montaigne, 8th)

Royal Monceau : Bar Long (37 Avenue Hoche, 8th)

Ritz Hotel: Le Ritz Bar(15 Place Vendôme, 1st)

Hotel Particulier: Hotel Particulier Bar (23 Avenue Junot, 18th)

Mama Shelter Hotel: Le Chic Chic Bar (109 Rue de Bagnolet, 20th)

Hotel L’Amour: Bar Hotel L’Amour (8 Rue de Navarin, 9th)

Shangri-La Hotel: La Bauhinia (10 avenue d’Iéna, 16th)

Grand Hotel Intercontinental: Grand Hotel Intercontinental Bar (2 rue Scribe, 9th) Hotel d’Aubusson: Café Laurent (33, rue Dauphine, 6th)

The Saint James: Saint James Paris (4 avenue Bugeaud, 16th)

Gündüz Kafe –  Gece Dj Bar

Gündüz vakti rahat kafe ve brasserie olarak hizmet veren birçok mekan geceleri canlı DJ barlarına dönüşüyor:

Le Café Rouge (32 rue de Picardie, 3rd)

De la Ville Café (34 boulevard Bonne-Nouvelle, 9th)

La Fourmi (74 rue des Martyrs, 18th)

La Perle (78 rue Vieille-du-Temple, 3rd)

Le Sans Souci (65 rue Jean Baptiste Pigalle, 9th)

Canlı Müzik Mekanları

Scopitone (5 avenue de l’Opéra,1st)

Showcase (Pont Alexandre III, Port des Champs-Elysées, 8th

Gece Kulüpleri

Gece Kulüpleri ise gece yarısından sonra hareketleniyor ve sabah 5-6’ya kadar dans devam ediyor:

Le Baron (6 avenue Marceau, 8th)

Rex Club (5 boulevard Poissonnière, 2nd)

Le Cab (2 place du Palais-Royal, 1st)

VIP Theatre (188 rue de Rivoli, 1st)

Batofar (Port de la Gare, 13th)

Le Divan du Monde ( 75 Rue des Martyrs, 18th)

Djoon (22 boulevard Vincent-Auriol, 13th)

Le Bus Palladium (6 rue Fontaine, 9th)

Chez Moune (54 Rue Pigalle, 9th)

DJ’lerin nerede çaldığını takip etmek için websitesi adresleri: www.lemonsound.com, www.tribudenuit.com, www.lajeunessedoree.com, www.parisnightlife.fr.

Bölge Bölge Paris Gece Hayatı

Grunge tarzda barları Paris’in canlı gece hayatı Oberkampf  caddesinde yaşanıyor:

Café Charbon (109 rue Oberkamp, 11th) (www.nouveaucasino.net).

L’International (5-7 rue Moret, 11th)

L’Alimentation Générale (64 rue Jean-Pierre-Timbaud, 11th)

La Maroquinerie (23 rue Boyer, 20th)

Canal St-Martin & Faubourg St-Denis  ise daha yetişkin ve bohem bir gece hayatına sahne oluyor:

Chez Prune (rue de Beaurepaire & quai de Valmy köşesi, 10th)

Point Ephémère (200 quai de Valmy, 10th)

Bar Ourcq (68 quai de la Loire, 19th)

Chez Jeannette (47 rue du Fbg-St-Denis)

La Fidelité (12 rue de la Fidélité)

Swinging Londress (97 rue du Fbg-St-Denis)

St-Germain ise birçok ünlüyü yakalayabileceğiniz trendy bölge

Le Montana (28 rue St-Benoît, 6th)

La Société (4 Place Saint-Germain des Prés, 6th)

Le Lup (2 rue du Sabot, 6th)

Mezzanine de l’Alcazar (62 rue Mazarine, 6th)

Egzantrik barları ve öğrenci kalabalığı ile Latin Quarter ise çok rahat ve samimi bir gece hayatı ortamı sunuyor:

Le Requin Chagrin (10 Rue Mouffetard, 5th)

Teddy’s Bar (3 rue Thouin, 5th)

Le Petit Café (6 rue Descartes, 5th)

Caveau des Oubliettes (52 rue Galande, 5th)

Stalwart Le Piano Vache (8 rue Leplace, 5th)

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here