Palma de Mallorca Gezilecek Yerler

0
152

İspanya’nın özerk bölgelerinden birisi olan Balear Takımadaları içinde yer alan Palma de Mallorca, ülkenin doğu sahilinde bulunmaktadır. İspanya’nın en büyük adası olan Mallorca’ya bağlı bu güzel şehir, turistlerin en çok ziyaret ettiği kentler arasında yer almaktadır. Geniş bir düzlük üzerine kurulu olan şehir, yeşil ve mavi tonların ahengi ile göz kamaştırmaktadır. Palma de Mallorca gezilecek yerler ile adanın tadını çıkarmanız mümkündür.

Gezilmesi Gereken Mekanlar

  • Palma Cathedral: Tarihi katedral
  • Bellver Kalesi
  • Serra de Tramunatana: Deniz kenarında yemyeşil bir yürüyüş yolu.
  • Royal Palace of La Almudaina: Karaliyet Sarayı
  • Es Baluard: Tarihi Müze
  • Cabrera Balearic Islands: Doğası ile baş döndüren ada.
  • Myseo de Mallorca: Tarihi şehir Müzesi
  • Santuari de Lluc: Tarihi Manastır. Palma de Mallorca gezilecek yerler konusunda oldukça farklı alternatifler sunmaktadır. Hem tarihi hem de turistik birçok mekanı ziyaret edebilirsiniz.

Nerede Kalınır? Ne Yenir Ne İçilir?

Şehirde kalabileceğiniz birçok mekan vardır. Gerek oteller, gerek apartlar, gerekse de hostellerden size en uygun olanını seçebilirsiniz. Bu noktada şehrin Passeig Maritim bölgesini seçerseniz, deniz manzarasını da kaldığınız otelden izleyebilirsiniz. Es Portixol bölgesi de bu anlamda tercih edilebilir. Bunun yanı sıra Plaça Major bölgesi şehrin merkezinde yer almaktadır. Kalınabilecek yerler arasında Hostel Fleming, Urban Hostel Palma, Youth Hostel Central Palma gibi mekanlar yer almaktadır. Bu şehir de de en ünlü yiyecek Tapas adı verilen yemektir. Bir nevi aparatif olan Tapas, meze olarak da bilinmektedir. Ayrıca farklı malzemelerden yapılmış olan kanepeleri de deneyebilirsiniz. Tasca adındaki küçük lokantalarda bu yiyeceklere rastlayabilirsiniz. Tapas adı verilen yemek; yumurta, et, peynir ve sebzeden yapılmaktadır. Klasik bir Akdeniz mutfağı lezzetidir. Türk mutfağına yakın bir yiyecektir. Tapaslar öğüne göre de farklı yiyecekler ile beraber servis edilmektedir. Bu yiyecekler; böbrek sote, siyah zeytin, deniz ürünleri olarak bilinmektedir. Şehirde birçok ünlü ve büyük restoran bulunmaktadır. Bu restoranlar arasında en popüler olanlar ise Toque, Wine Garage, Simply Fosh ve Misa Braseria adlı mekanlardır. Hesabın yüzde 5 ya da 10’unu bahşiş olarak bırakabilirsiniz.

Şehre Ulaşım Nasıldır?

Palma de Mallorca Gezilecek yerler için bu harika şehre gitmeniz gerekmektedir. Bölgeye ulaşım Türkiye üzerinden direkt bir şekilde yapılmamaktadır. O yüzden öncelikle Madrid şehrine gitmelisiniz. Buradan da başka bir uçağa binerek şehre ulaşabilirsiniz.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here