Palermo Gezilecek Yerler

0
266

Güney İtalya’da yer alan bir şehir olmaktadır. Sicilya bölgesinde ise kuzeybatısında kalmaktadır. Ayrıca Palermo’nun doğu bölgelerindeki Monte Alfano dağları ile Monte Pellegrino dağları, şehrin oldukça güzel bir bölgede yer aldığını gösteriyor. Ayrıca Palermo körfezi ize Tiren denizinin sağ kısmında kalarak, bölgenin Akdeniz’e olan farklı bir turistlik şehri olmaktadır. Bundan dolayı da Palermo gezilecek yerler konusunda birçok alternatif bulunuyor.

Palermo’da Gezilecek Yerler

İtalya’da iyi bir gezinti için Palermo’nun yeri ayrı olmaktadır. Bundan dolayı da Palermo gezilecek yerler içerisinde birçok alternatifinizin olduğunu her zaman bilmelisiniz.

Monreal Katedrali: Palermo’ya gelenlerin görmesi gereken ve fotoğraflaması gereken bir bölge olduğu unutulmamalıdır. Tarihi en iyi şekilde yansıtan bu katedral, 1174 yılında inşasına başlanmıştır. Mimarı ise II William’dır. 1182 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Ayrıca İtalya’nın ulusal anıt olarak gösterilmektedir.

Cappuccini Yeraltı Mezarlığı İskelet Müzesi: Bir diğer adı da ölüler evi olarak geçer. Dünya üzerinde ise korkunç unvanına sahip 7. Müzesi olmaktadır. Buranın geçmiş tarihi 1599 yılına dayanır. Burada yer alan rahipler, yaklaşık sekiz bin insanı mumyalamıştır. Sadece 2000’ini müze olarak sergilenmektedir.

Diğer Palermo gezilecek yerler arasında;

  • Plazzo dei Normanni,
  • Liberta Caddesi,
  • San Rozenyo Kilisesi
  • Vİa Liberta çevresi

Bulunur.

Palermo Konaklama ve Yeme İçme

İyi bir dinlenme için orta halli ve lüks otel seçenekleri mümkündür. Ayrıca pansiyonlarda çeşitli çaplarda bulunuyor. Eğer bölgeyi daha iyi keşfetmek istiyor ve ulaşım açısından da sıkıntı yaşamamak istiyorsanız, merkeze yakın olabilirsiniz. Bunun içinde tarihi alanlarda bulunan, Delle Vittorie, II Giardino di Balları ya da Cappella Palatina tercih edilebilir konaklama alanlarıdır.

Yeme içme konusunda Palermo’nun önemli lezzetleri de bulunuyor. Bu lezzetler içerisinde, domates ile patlıcanın yeri ayrıdır. Ayrıca Sicilya Şarabı da oldukça meşhur olan lezzetler arasındır. Bir diğer ünlü olan yemek ise kılıç balığı olmaktadır. Peynir türleri de bölgenin en önemli lezzet içeriklerini taşıyan değerlere sahiptir. Ayrıca güzel bir espresso da Palermo’da deneyimlenebilir.

Palermo Ulaşım

Birçok hava yolu şirketi, doğrudan Palermo’ya uçuş gerçekleştirmez. Bundan dolayı da aktarmalı bir yol izlenmelidir. Bunun içinde, ilk olarak Roma ya da Milano’ya gidilebilir. Buranın ardından Palermo’ya uçuş yapılabilir ya da Katanya ilk olarak ziyaret edilebilir. Ayrıca Palermo’ya uçuş gerçekleştirecekseniz, Falcone Borsellino ismini taşıyan havalimanı, şehire 32 kilometre kadar uzaktır. Buradan servislere binilebilir. Eğer aktarma ile uğraşmak istemiyorsanız, gemi seyahatlerini de tercih edebilirsiniz.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here