Orléans Gezilecek Yerler

0
375

Fransa içerisinde yer alan bu bölgede pek çok tarihi yapıyı görebiliyorsunuz. Mimari açısından bir yer arıyorsanız o zaman bu alanda pek çok şey bulabiliyorsunuz. Bu nedenle de Orléans gezilecek yerler her zaman gezi listeniz içerisinde yer almalıdır. Fransa’nın en özel bölgelerinden biri olmasının yanında doğasıyla da göz kamaştırıyor. Barok yapısı da yine turistlerin en çok ilgisini çeken durumlar arasında bulunuyor.

Orléans’de Nerelere Gidilir?

Öncelikle barok yapıları göreceğiniz için heyecanlanıyor olabilirsiniz. Burada göreceğiniz yapıları daha önce hiçbir yerde görmediğinizden emin olabilirsiniz. Genel olarak tüm Fransa içerisinde bu yapıları görebiliyor olmak büyük bir ayrıcalık olarak sizlere sunuluyor. Eğer ki Orleans içerisinde yer alacaksanız buraları gezmelisiniz:

  • Cathedrale ste croix,
  • Place du Martroi,
  • Centre ville
  • Maison de Jeanne d-ach,

Daha bunlar gibi pek çok yapının da bu bölge içerisinde yer aldığını unutmayın. Genel olarak sanatla ilgili binalar bulunuyor. Hem kültür açısından hem de sanat açısından Fransa’nın tüm elindeki verileri sizlere sunan bu alan içerisinde gezi sağlamak yapabileceğiniz en mantıklı adımlardan biri oluyor. Bu şekilde daha fazla genel kültür sahibi olmuş oluyorsunuz.

Orléans’de Nerede Kalınır?

Kalacak yer konusunda her zaman şanslısınız. Pek çok otel ve pansiyon da burada karşınıza çıkıyor. Ama ilk olarak burada otelleri göreceksiniz. Yıldız sayılarına göre de fiyatlarında farklılık olacağını anlayabiliyorsunuz. En kaliteli otellerin de fiyatları ne yazık ki biraz yüksek oluyor. Bunun yanında isterseniz pansiyonlarda da kalabiliyorsunuz. Pansiyonlar sayesinde daha uygun fiyata konaklama yapabiliyorsunuz.

Fransız mutfağında her zaman lezzetli yemekler olduğunu anlayabiliyorsunuz. Bu nedenle de restoranlarda ya da büfelerde genel olarak Fransız yemeklerine şans vermelisiniz. Burada aynı zamanda bir de pastaneler ünlüdür. En güzel pastaları ve çikolataları yine burada bulabiliyorsunuz. Her zaman Orléans gezilecek yerler arasında bu pastaneleri ve restoranları da araya katmanız gerekiyor. Bu şekilde gerçekten de Fransız kültürünü tam olarak kavramış olabiliyorsunuz.

Orléans’e Ulaşım

Öncelikle buraya Türkiye’den direkt uçuş sağlanıyor. Bu nedenle de başka bir yere uçtuktan sonra otobüs ile bu şehre gelmek zorunda kalmıyorsunuz. Ama yine de havalimanının uzak olması nedeniyle bir otobüs seferi yapmanız lazım. Şehir merkezinden tarihi yerlere kalkan pek çok otobüs bulunuyor. Bu otobüsler sayesinde hızlı bir şekilde gidebiliyorsunuz. Orléans gezilecek yerler sizler için de her zaman önemli bir değere sahip olacaktır.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here