Orlando Florida Gezilecek Yerler

0
368

Amerika birleşik devletlerinin Florida eyaletinde yer almakta olan Orlando şehri aslında tam anlamı ile bir turistik bölge olarak tasarlanmıştır. Turistik bir kompleks ve kocaman bir rekreasyon olarak planlanmış olan bu şehir her sene bir çok yabancı ve yerli turisti bünyesine çekmektedir. Bizde siz değerli okurlarımız için olası bir Amerika gezisinde Orlando Florida Gezilecek Yerler hakkında bilgi veriyor ve sizlerin de bu konuda bilgi almanızı istiyoruz.

Amerikanın ilk yerleşim yeri de bu bölgede yer almaktadır. Aynı zamanda bu ülkenin turistik açıdan bu denli önemli olmasının arkasında da etrafa dağılmış olan tema parklarıdır.

Orlando Şehrinde Nereleri Görmek Gerekiyor

Amerikada tam anlamı ile bir turistik bölge amacı ile planlanmış ve kurulmuş olan bu şehir içinde gezilip görecek bir çok mekan vardır. Hem tarihi hem de modern kültürel bir yapısı ile sizleri büyüleyecektir. Şimdi Orlando Florida Gezilecek Yerler nereleriymiş sizlere bu konuda anlatalım.

  • 122 kilometre karelik bir alana yayılmış olan Walt Disney world parkını kesinlikle görmeniz gerekir.
  • Walt Disney world parkındaki en büyük park olan magic kingdom
  • Geleceğin dünyası amacı ile çocuklara göstermek için yapılan epcot
  • Disney Hollywood stüdyoları
  • Disney animal kingdom
  • Kennedy space park
  • Universal stüdyoları

Orlando Şehrinde Nerede Konaklanabilir ve Bu Şehrin Mutfak Kültürü

Orlando şehri bir çok açıdan turistlere her sene kapısını açtığı için konaklama bakımından da yabancı turistlere büyük bir olanak sağlamaktadır. Şehir içinde bir çok otel bulunur ve bunlar her türlü miktardaki bütçeye uygundur. Motel Orlando Days inn Orlando universal maingate The best in doctor phillips gibi önemli otelleri şehrinde barındırmaktadır. Aynı zamanda şehir içinde günlük olarak kiralayacağınız apartlar da mevcuttur.

Şehrin mutfak kültürüne de baktığımızda tamamen Amerikan lezzet kültürünü görmekteyiz. Tamamen fast food lezzetleri ile ünlü olan bu şehir dışarıdan gelen turistlerine bir çok atıştırmalık yiyecek sunabiliyor.

Orlando Şehri İçin Ulaşım Nasıldır

Orlando şehrine ülkemizden de aktarmalı olsa da direkt olarak bir uçuş vardır. Ayrıca Avrupa aktarmalı olarak da bir uçuş bulunmaktadır. Orlando Florida Gezilecek Yerler bakımından büyük alternatiflere sahip olduğu için bu konuda şehir bünyesinde de ulaşım oldukça kolaydır. Metro otobüs ve taksi ile şehir içinde oldukça kolay bir şekilde istediğiniz yere rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here