Oahu Gezilecek Yerler

0
98

Büyük Okyanustaki Oahu adası, Amerika Birleşik Devletleri eyaleti Hawai’ye bağlıdır. Hawai takımadaları arasında 3. büyük ada olan Oahu adası, aşk ve huzur için tercih edilen adresler arasında yer almaktadır. Balayı çiftlerinin adaya akın ettiği bilinmektedir. Ayrıca kafa dinlemek ve verimliliğini arttırmak için gelen dünyaca ünlü sanatçılar da Oahu adasını çok tercih etmektedirler. Burada doğanın büyüsüne kapılıp, başka hiçbir yere gitmek istemeyebilirsiniz.

Oahu adasında Buraları Görmelisiniz

  • Adanın tepesinde dua edildiğinde kabul edildiğine dair bir inanç vardır. Bu nedenle de adanın tam tepe noktasında özel bir yer hazırlanmıştır. Burası ay ışığının görüldüğü geceler dua edenlerin duasının kabul olduğu dünya üzerinde bilinen tek noktadır. Geceleri bu yüzden buraya gelen ve dua eden turistler, özel aydınlatılmış yollardan geçerler. Yerlerde özel aydınlık veren taşlar da bulunmaktadır. Son derece büyüleyici bu anı mutlaka yaşamak tavsiye edilmektedir.
  • Adada dünyanın en güzel plajlarından bir bulunmaktadır. Bu plajda her an gece da dâhil olmak üzere bulunmak çok eğlenceli olmaktadır. Büyük Okyanusa doğru şarap içmek, plajda okyanusa dokunuyor olmak çok unutulmaz anları hatıralara kazıyacaktır.
  • Köpek balığı beslemek ister misiniz? Sizin için özelikle köpek balığı gösterisi de burada hazırlanmaktadır. Ellerinize sepetlerle çiğ etler verilmektedir. Siz de bunları köpek balıklarına atarsınız. Kahvaltı öncesi böyle bir etkinlik planlarsanız, ya iştahınız açılır ya da bir daha denize girmek istemeyebilirsiniz. Ama meraklanmayın, adada engeller bulunduğundan, köpek balıkları kıyıya yanaşamamaktadırlar.

Adada Kalınacak Yerler Nereler?

Kalmak için adada hem odalar hem de bungalov evler bulunmaktadır. İsteğe göre hizmet veren otel ve hosteslerden birini seçebilirsiniz. İhtişamlı ve pahalı bir tatil yapmak isteyenlere de çok muhteşem alternatifler sunun Oahu adası, aynı zamanda daha uygun bir tatil planlayanlar keyifli seçenekler sunmaktadır.

Büyük Okyanus içinde hayatınızda hiç bilmediğiniz deniz canlıları yaşıyor. Bunları yakalıyorlar, muhteşem şekillerde pişiriyorlar ve size ikram ediyorlar. Adada yediğiniz balıkları ve balıktan yapılmış ilginç lezzetleri asla unutamayacaksınız. Bunun yanı sıra adada çok harika tropikal meyveler de bulabilirsiniz. Bu meyveler kahvaltınız da gelecektir.

İçmek isteyenler eğer sarhoş da olmak istiyorlarsa o zaman mutlaka bu adaya mahsus olarak üretilmekte olan yerel içki içebilirler. Sadece bir çay bardağı kadar içilse dahi şiddetli derecede etki eden bu yerli içki ayrıca satılmaktadır da. Beğenirseniz, buradan giderken alabilirsiniz.

Oahu Adasına Ulaşım

Uçak ile ulaşım olmaktadır lakin bu yolculukta aktarma yapılması gerekmektedir. Önce Amerika’ya oradan da Oahu’ya uçuş planlanmalıdır.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here