Metz Gezilecek Yerler

0
1155

Metz Hakkında Genel Bilgi

Metz, Fransa’nın Lorraine bölgesinde yer alır. Moselle ve Seille’nin kıyısındadır. Kentte birçok ortaçağ anıtı bulunur. 15. Ve 16. Yüzyıldan kalma Almanlar Kapısı hala ayaktadır ve bir hayli meşhurdur.

Metz, Mediomatricileri’in başkentiydi. Daha sonraki dönemlerde adı Mettis olarak anılmıştır. 511’de Austrasia’nın başkenti olmuştur. Bir süre Saksonya derebeylerinin himayesi altınada girmiştir. 16. Yüzyılda reformu desteklemiş ve Fransa’den bağımsızlığını korumak için yardım istemiştir. 1871-1919 yılları arasında Alman yönetiminde yaşamıştır.

Para Birimi

Fransa para birimi Euro’dur.

Vize

Metz’e gitmak için Schengen vizesine ihtiyaç vardır.Vize işlemlerinizi VSF Global vize merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.Vize için gerekli belgelere http://www.vfsglobal.com/france/turkey/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Metz’e Nasıl Gidilir

Kentte tren ulaşımı vardır. Luksemburg trenle buradan sadece 50 dakikadır. Dolayısıyla Luksemburg üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine 16,5 km uzaklıktan Nancy – Lorraine Havalimanı bulunur.Türkiye’den bu havalimanına direk uçuş yoktur.İstanbul’dan Air France ile Paris aktarmalı uçuşları inceleyebilirsiniz. Havalimanından shuttle servisleri kullanabilirsiniz.Taksi ücreti en az 22 euro olur. Strasbourg’tan da hızlı tren kullanma şansınız var.

Metz’de Ulaşım

Şehir içi ulaşımda otobüs ve bisikleti tercih edebilirsiniz.

Metz Gezilecek Yerler

Metz gezilecek yerler arasında şunları görebilirsiniz:

  • Centre Pompidou Metz: Metz müzesi ( Modern sanar, resim, heykel, çağdaş sanat eserleri bulunur.) 2010 yılında açılmıştır.
  • Saint – Etienne Katedrali
  • Le Temple Neuf / Yeni tapınak: Protestan tapınağıdır.
  • Metz tren garı
  • Saint – Pierre-aux-Nonnains Kilisesi: Galya-Roma döneminden kalmadır. / 4. Yüzyıl
  • Saint – Louis Meydanı: Orta Çağ’dan kalmadır.
  • Opera Thetare de Metz
  • Arsenal Gösteri Salonu
  • La Cour d’Or: Metz Müzesi / tarih müzesidir.
  • Metz Tren Garı

Metz gezilecek yerler arasında Rönesans döneminden çeşitli evler, yeni klasik üslupta adalet sarayı, belediye konağı gibi yapılar ilgi çeker. Saint livier konağı sivil yapılar arasındadır. 12. Yüzyıldan kalmıştır. Ayrıca Arkeoloji Müzesi bir pinakotek içerir. Barok üslupta yer alan Carmine ve Assomption kiliseleri bulunur. kentte bulunan pazarlarda sıcak şarap da dahil olmak üzere, bölgeye dair tatları deneyebilirsiniz. Ahşap küçük evler satış dükkanları olarak karşınıza çıkacaktır.

Metz’de Nerede Kalınır

Metz gezilecek yerler konusunda, seçeneklere sahip bir yerdir. Silah Meydanı en meşhur yerlerinden biridir. Burada bazı kafe ve restoranları görebilirsiniz. st. Jacques Meydanı’nda her iki tarafta da kafeler ve restoranlar vardır. burada bizden bir mekan olan Snack İzmir’i görme şansınız var. Ayrıca bilinen fast food yerlerini de görebilirsiniz. Bu bölgede Mirabelle meşhurdur. Mirabelle sarı, kavuniçiye yakın rengi olan, tatlı ve sulu bir eriktir.

Burada kalabilecek oteller vardır. size uygun olan bir yeri seçebilirsiniz. Kent küçük olduğu için, ister merkezde, ister daha farklı bir alanda seçimde bulunabilirsiniz.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here