Maldivler dünyamızdaki cennetimiz

0
149

Maldivler dünyamızdaki cennetimiz

Maldivler kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer.Balayının en popüler adresi olarak adlandırılmasındaki en büyük sebeplerden biri sessiz sakin ve huzur dolu olması.Gününüzü Hint Okyanusu’nun akvaryum gibi müthiş sularında yüzerek, dalışlar yaparak zamanın nasıl geçtiğini anlamadan geçirebilirsiniz. Maldivler öyle bir dünya ki, size suyun üzerindeki herşeyi unutturup ruhunuzu dinlendiriyor…Böyle geçen bir günün ardından aksam yemeğinizden sonra hemen odanıza çekilip dinlenme ihtiyacı hissediyorsunuz öyle ki hotellerde de genellikle konseptler bu şekilde düzenlenmiş.Çok özel kutlamalar olmadığı sürece geceleri genellikle soft müzikler eşliğinde okyanusun sesini dinleyerek ve yıldızları izleyerek vaktinizi geçirebilirsiniz. Özel gecelerde genellikle yerel halkından dansçılarının ateşle danslarını ya da yerel çalgılarla yaptıkları güzel showları izleyebilirsiniz.

Maldivler

Maldivler’de tek ada tek otel konsepti olduğu için gün içinde her yerini gezebilmeniz için otelin size sunduğu bisikletler ile güzel keşifler yapabilir, oradaki değişik bitkilerin, börtü böceklerin en doğal hallerini gözlemleyebilirsiniz.

island

Çoğu turist yerel halkın yaşadığı yerleri de görmek için yapılan turlara katılmak istiyor.Orada yaşamış biri olarak bunun zaman kaybından başka bir şey olmadığını söylemek isterim.Çünkü giden birçok kisi hayal kırıklığı ile geri dönüyor. Hediyelik eşya bile alabileceğiniz bir yer bulmak neredeyse çok zor.Ada insanı genellikle rahatlığı ile bilinir.Özellikle öğlen vakti çok sıcak olduğu için her yer kapalıdır.O sıcağın altında gezerken kendinize soğuk bir su alabileceğiniz bir büfe dahi bile bulamazsanız hiç şaşırmayın.Kısacası oraya beklentilerle gitmeyin derim.Çoğu kişide oteldeki butik çok pahalı, oradan alışveriş yapayım daha uygun olur düşüncesi olabiliyor.Oraya gidecekseniz de yerel halkı görmek ve Maldivlerin arka yüzünü görmek için gidebilirsiniz. O zaman akıllara gelen bir şey var ? Neden bu cennet yerde daha canlı bir yer değil, nasıl burada işletmeciler olmaz, nasıl kafeler restoranlar olmaz.LKaldığım süre içerisinde buna bir türlü anlam veremedim.

Ancak Maldivlerin en güneyinde bulunan Gan adasında bulunan havalimanının büyütülmesi ile beraber oranın daha da canlanacağı düsünülüyor.

Maldivlere şehir hayatından tatile gitmiş birçok insan hala şehir hayatının vermiş olduğu acelecilik ve sabırsızlığı burada da arar fakat belirttiğim gibi ada insanı çok rahat ve bu da size yansıyor.Böylece rahatlamanın ve dinlenmenizin farkına varıyorsunuz.Kafanızı yoracak bir trafik karmaşıklığından uzak, doğanın sesini dinleyebileceğiniz bir yer burası.

Deniz kabukları – Maldivler

Maldivler’de Yağmur Sezonu

Eğer yağmur sezonuna denk gelen bir tarihte oradaysanız üzülmeyin derim, çünkü onun da güzel tarafları var.Düşünün ki sıcak bir yerde parmak arası terliklerinizle ya da çıplak ayaklarınızla  sırılsıklam ıslandınız.Umursamazca, iliklerinize kadar… üzerinizde incecik kiyafetler okadar zevkli ki… Benim başıma geldiginde kendi kendime gülmeye baslamistim.Çok hoşuma gitmişti.Başima gelen bu şeyin zevkini cikartayim derken güneş açmıştı bile.Odama gelene kadar kupkuru olmustum.Şimdi söyler misiniz “yaşadığınız şehirde böyle bir olay başınıza gelse saklanacak bir yer aramıyor musunuz? Halbuki hayallerimizde romantik bir sekilde sırılsıklam ıslanmak yok mudur?” İşte bunun adresi kesinlikle Maldivler.Hayallere daldiniz bile degil mi? Her nerede olursak olalım, ne zaman olursa olsun, bunun tadina vararak yasamaliyiz.Hayatin icindeki guzellikleri yakalamaliyiz.

Maldivler’de yağmur sezonu

Maldivler’de yemekler

Maldivler’de “fishing” aktivitelerine katilarak, aksami da yakaladiginiz Hint Okyanusunun fresh balığını denemelisiniz mutlaka. Şefin eşsiz sunumu eşliginde şimdiden size afiyet olsun.Dünya mutfağindan da yiyecekler bulabilirsiniz elbet, oranın yerel yiyeceklerinden de denemelisiniz oralara gitmisken.

Maldivlerde gün batımı oraya dair unutamayacagim en eşsiz görüntülerden biri.Gittiginiz otelde bir yat kiralayarak “sunset tour” yapmanizi kesinlikle tavsie ediyorum.Gökyüzünün muhteşem kızıllığındaki renkler eşliğinde sevdiginizle romantik bir sekilde şampanyanızı yudumlayabirsiniz.

Gün batımı – Maldivler

Maldivler’de Konaklama

Konaklamanizda kesinlikle “water villa” deneyimini yaşamanızı tavsiye ederim. Neden mi? Çünkü dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şansınız olmayacak belki de. Sabah uyanmak için, kendinizi havuza atlar gibi okyanusa atip nemo balıklarla yüzerek ayılabilirsiniz.Gece ise suyun üzerindeki balkonunuzda bulunan yatağa uzanarak yıldızları izlemeniz yaşayabileceğiniz en güzel deneyimlerden.İşte tam da orada hayallerinizle başbaşa kalırsınız…Uykuya orada bile dalabilirsiniz.Maldivlerdeki otellere Booking‘den kendiniz rzv yapabilir veyahut tur şirketlerinin  fiyatlarınıda gözden geçirebilirsiniz.Ekonomik fiyatlarla bu cennet adaya gitmek için aylar öncesinden uçak biletinizi temin etmenizi öneririm.

Maldivler varolan dunyamizdaki cennetimiz
water villa – maldivler

Boyle daha nice dogal guzellikleri olan bir yerde birkac gunlugune bir tatile hickimse hayir demez öyle değil mi?

Maldivler

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here