La Gomera Gezilecek Yerler

0
93

İspanya Avrupa’nın klasik soğuk yapısının aşıldığı bu kıta hakkında çok daha farklı bir boyut kazanabileceğinin de farkında olmak gerekmektedir. La Gomera da bu ülkenin parçalarından bir tanesi olan merkezlerden bir tanesidir. Daha önce Avrupa ülkelerini ziyaret ettiyseniz İspanya’nın farkını daha net bir biçimde anlayabilirsiniz. La Gomera gezilecek yerler başlığı altında bulunan yönlendirmeler ile yerleşim merkezini çok daha net ve anlaşılır bir biçimde değerlendirme imkanını elde edebilirsiniz. Bu ülke içerisinde kendinize adım adım bir birikim katabileceğiniz alanlardan bazıları şu biçimdedir;

  • Tarih
  • Eğlence
  • Turizm
  • Plaj kültürü
  • Doğal güzellikler

La Gomera’daki Bir Gezinin Olmazsa Olmazları Neresidir?

Kanarya Adaları’nın bir parçası olan La Gomera içerisinde özellikle gece hayatı ve plaj kültürü bakımından net bir içimde faydalanma ve verimli bir tatil geçirme imkanını elde edebilirsiniz. La Gomera kapsamında gerçekleştireceğiniz gezinize bu noktalara mutlaka özen göstermeniz gerekmektedir;

  • Doğal güzelliklere mutlaka dikkat etmeli ve fotoğraflamalısınız. Mavi ve yeşili iç içe barındıran bir yerleşim yeri olan La Gomera gezilecek yerler bakımından zengin olmasına rağmen ana noktanın plaj sistemi içerisinde yoğunlaştığının da aklınızda bulundurulması gerekmektedir.
  • Garajonay Ulusal Parkı; bu park içerisinde doğal güzelliğin Kanarya Adaları içerisinde nasıl sirayet ettiğini görme imkanını elde edebilirsiniz.
  • Los Organos Cliff; bu noktada asıl dikkat edilmesi gereken nokta hiç şüphesiz ki bot gezileridir. Muhteşem bir bot gezisi ve manzara zenginliğini de dikkatle incelemeli ve eğer mümkünse fotoğraflamanız gerekmektedir.

La Gomera’da Neler Tadılmalıdır?

La Gomera klasik İspanyol mutfağının izlerini içerisinde barındıran ve şarap bakımından da hoş bir kaliteyi içerisinde bulunduran merkezlerden sadece bir tanesidir. Miel de Palma ya da Palmiye balı tatlısı yemeden asla bu yerleşim yerinden ayrılmamanız gerekmektedir. Siz de aperatif yiyceklerden hoşlanıyorsanız La Gomera tam da size uygun bir yerleşke olacaktır.

La Gomera Ulaşımı Nasıl Gerçekleştirilebilir?

Gezebileceğiniz alan kısıtlı olduğu için mutlaka yolculuğunuzu ya bisiklet ile ya da yayan olarak işlemlerinizi tamamlamalısınız. Bu şekilde hem doğayı hem de genel eğlence odaklarını çok daha net bir biçimde hissetme ve gözlemleme imkanını elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra küçük botların da bu ada içerisinde gayet işlevsel olacağının da bilinmesi lazımdır. Ada merkezi olan La Gomera gezilecek yerler kapsamında bot kullanmak uygun fiyatlı olmasa bile muhteşem sonuç verecek olan noktalardan bir tanesidir.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here