Koh Samui Gezilecek Yerler

0
175

Cennet adası diye bilinen Koh Samui adanın her yanını kaplayan Hindistan cevizi ağaçları nedeniyle Coco İsland olarak da tanınır. Yıl boyunca gidilebilecek iklime sahip olan şehre Eylül ve Kasım ayları hariç her zaman gidilmesi uygundur. Tapınakları, şelaleri, doğal güzellikleriyle Koh Samui Gezilecek Yerler arasında yer alıyor. Şehre ziyaret için 5-6 gün ayrılması da tavsiye ediliyor.

Koh Samui Tarihi ve Turistik Yerleri

  • Büyük Buda Tapınağı; Küçük bir ada üzerinde bulunan Budist Tapınağı 12 metre yüksekliğiyle altın Buda heykeli olarak sergilenir. 1972 yılında yapımı tamamlanan tapınakta turistlerin en ilgisini çeken yerlerden biridir. Sadece turistik yer olmasının dışında Budistler için kıymetli ibadet yeridir.
  • Yılan Çiftliği; Yüzlerce yılan türünün bulunduğu çiftlikte yılan şovları izlenebilir. Kral kobralar, pitonlar, akrepler ve çiyanlar şovlarda yer alır.
  • Büyükanne ve Büyükbaba Kayaları; Kadın ve erkek cinsel organlarını temsil eden kayalarda ziyaretçilerin ilgisini çeken yerlerden biridir. Efsane olarak yaygın olan denizde boğulan ve Koh Samui kıyılarına vuran yaşlı bir çiftin kayaya dönüştüğü varsayılır.
  • Gizli Buda Bahçesi; Koh Samui’nin oldukça yüksek tepelerinde bulunan bahçede yüzlerce buda, tanrı ve hayvan heykelini içinde bulundurur. Huzur veren bahçede pek çok boyutta ve şekilde heykeller bulunuyor.
  • Plai Laem Tapınağı; Büyük buda tapınağına çok yakın olan tapınakta Çin ve Thai inançlarının sergilendiği Budist temalı sanat ve mimari şöleniyle turistlerin ilgisini çeken Koh Samiu Gezilecek Yerler arasında yer alıyor.
  • Na Muang Şelalesi; 30 metre yükseklikten dökülen şelale serin doğal havuzuyla gidilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Koh Samui’de Nerede Kalınır, Ne Yenilir, İçilir?

Konaklama adına uygun fiyatlı bungalovlardan, lüks otellere kadar oldukça geniş yelpazeye sahiptir. Uygun plaja karar verdikten sonra tropik tatilin keyfi burada sürülebilir. Tayland’ın gece hayatını yaşamak için Chaweng Plaj bölgesine gidilebilir. Sakin ve daha huzurlu tatil keyfi için Maenam tercih edilebilir. Çin mutfağının etkisinde kalan yemek kültüründe pirinç peltesi, kızarmış pirinç eriştesi, pirinçli domuz kapama gibi popüler yemekleri bulunur. Ayrıca deniz ürünleri ve sebze türünde yiyecekleri de çin mutfağının parçalarıdır. Tropik meyvelerin sıkça rastlandığı yerde ananas, mango, papaya tadılması gereken meyveleridir.

Koh Samui’ye Nasıl Gidilir?

Koh Samui Gezilecek Yerler için ziyaret düşünüldüğünde ülkemizden direkt uçuş yoktur. Bangkok’a 9 saatte uçulduktan sonra yerel hava yoluyla bir saatte gidilebilir.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here