Floransa Gezilecek Yerler

0
225

Floransa Gezilecek Yerler

Avrupa’da önemli merkezlerden birisi de Floransa olarak biliniyor. İtalya’dan sonra en fazla turistik çeken şehirlerden birisidir. İtalya Krallığı adına önemli bir yer olması da turizm açısında ilgi görmesine neden alıyor. Nitekim Rönesans’ın merkezi olarak da biliniyor. Tüm bu değerlerden dolayı da Floransa gezilecek yerleri bir hayli fazladır. Önemli birkaç yeri adına sunulan bilgilere ve tarihi değerlerine göz atmak seyahatleriniz adına faydalı olacaktır.

Önemli Tarihi Yerleri

Arno Nehri çevresinde olan kentin tarihi yapıları dikkat çekiyor. Müzeleri ile önemli merkezlerini ziyaret etmelisiniz. Şehrin sokaklarının dahi farklı bir hava olduğu ifade ediliyor. Bu yüzden her sene yüzlerce turiste ev sahipliği yapılıyor. Floransa gezilecek yerler olarak önemli olanlar ise;

  • Piazza del Duomo; Duomo Meydanı gidilmesi gereken ilk yerler arasındadır. Çünkü burada katedralin ve kulelerin olduğu biliniyor. Önemli çoğu tarihi yapının ziyaretlerini bu meydan üzerinden yapabilirsiniz.
  • Floransa Katedrali; Şehrin simgesi görevinde olan bu katedral Duomo Meydanı içerisinde bulunuyor. Mermer yapıları sayesinde özel bir mimariye sahip olduğu biliniyor. İçinin sade olduğu söylense de dış cephesi oldukça gösterişlidir.
  • Giotto’nun Çan Kulesi; Katedralin yanında olan bu yapısının da tarihi olduğu biliniyor. Özellikle yükseliğinden dolayı dikkat çekiyor. Manzarasına bakmak adına da merdivenlerden tepeye ulaşmanız gerekecektir.
  • Aziz Giovanni Vaftizhanesi; Eski yapılar arasında olan bu vaftizhanenin kapıları dikkat çekicidir. Tapınak olarak kullanılan yapı farklı bir tasarıma sahiptir.
  • Ponte Vecchio; Ünlü köprüsü olarak da karşımıza bu yapı çıkıyor. Hareketli olan bu bölgenin de turistler tarafından ziyaret edildiği biliniyor.

Şehrin Yemek Kültürü

Meydanlara ya da köprülere yakın olan otellerden yana seçim yapabilirsiniz. Dar sokakları arasında da uygun otel avantajları bulunuyor. Bu konuda tur firmalarının yönlendirmeleri de faydalı olacaktır. Yemek kültürü adına da öncelikli olarak zeytinyağının ağırlıklı olduğunu söylemeliyiz. Peynir ve türleri üzerinden de pek çok yemeğin yapılması söz konusudur. Soğan çorbası ve lazanyası ile ünlü olduğu biliniyor. Üzümlü ekmekte bölgenin meşhur yiyecekleri arasında gösteriliyor.

Merkeze Ulaşım Seçenekleri

Uçuşla adına havaalanlarının Vespucci ve Peretola olarak sunulduğunu göreceksiniz. Vize işlemlerinden sonra bu merkezlere erişim sağlayabilirsiniz. Şehiriçin de ulaşım imkanlarının kapsamlı olduğu biliniyor. Floransa gezilecek yerler adına tren ulaşımlarından dahi yararlanabilirsiniz. Pisa, Roma, Milano ve Venedik arasında tren seferlerinin olduğu biliniyor. Otobüs, tramvay ya da taksi seçeneklerinden de şehrin gezintilerine yer vermek mümkün.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here