Bologna Gezilecek Yerler

0
295

Lakabı Kızıl Şehir olan Bologna, gezilmesi gereken oldukça önemli yerlerden bir tanesi olmaktadır. Bologna gezilecek yerler kapsamında birçok alternatif yer alıyor. Binaların özellikle tuğladan yapılmış olması şehire bu lakabın takılmasını sağlamıştır. Ayrıca Avrupa’nın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi de 1088 yılından beri şehirde yer alıyor.

Bologna’da Gezilecek Yerler

Piazza Maggiore: Burası Bologna’nın ilk gezilmesi gereken meydanlarından bir tanesidir. Güzel bir meydan olmasına karşın, ziyaret edilen bölgeyi keşfetme ve zihninizi işleme adına oldukça etkileyici bir yerdir. Ayrıca bu meydanda oldukça hoş bir Neptün Çeşmesini de bulabilirsiniz. Meydan’da ayrıca Palazzo Re Enzo, Palazzo dei Notai ile Palazzo d’Accursio saraylarını da görerek, güzel bir anı yakalayabilirsiniz.

Kuleler: Meydanda görebileceğiniz bu kuleler, Pisa kulesinde olduğu gibi yan yatmaktadır. Dilerseniz en uzun olan kulelere, giriş ücreti olan yaklaşık 5 Euro ödeyerek çıkabilirsiniz.

Santo Stefano Kilisesi: Gezilmesi gereken bir diğer yer kilisedir. Oldukça etkileyici olan bu kilise, kendi içerisinde yedi tane daha kilise barındırmaktadır. Oldukça değerli bir mimari dokuya sahiptir.

Pinacoteca Nazionale di Bologna: Sanat müzesi olan bu bölge, tarihin birçok farklı tonunu sunmaktadır. Eğer sanattan hoşlanıyorsanız, mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekanlardan biri olduğunu da belirtebiliriz.

Bologna gezilecek yerler kapsamında;

  • Neptün Çeşmesi
  • Venedik Penceresi ( Finestra Sui Canali),
  • San Luca Kilisesi Yoluna Giden 666 adet Portico
  • Palazzo del Podesta Kemerleri
  • Strada Maggiore da yer alır.

Bologna Konaklama ve Yeme İçme

Güzel bir şekilde damak tadınızı zenginleştirmek istiyorsanız, Spagetti Bolognese’yi tercih edebilirsiniz. Fakat domuz etinden yapıldığı da unutulmamalıdır. Ayrıca deneyebileceğiniz bir başka lezzet ise, Tortellini’dir. Bununla beraber, kulelerin etrafında bulabileceğiniz pizza satıcılarından, birçok pizza alabilir ve dondurma da yiyebilirsiniz. Ayrıca dar sokaklara giriş yaptığınızda birçok dükkanlar ile karşılaşacaksınız. Buralardan makarna satın alabilir ve lezzetli bir şekilde karnınızı doyurabilirsiniz.

Konumu açısından iyi ve temiz bir otel araştırması mutlaka yapılmalıdır. Eğer iyi bir otel arıyorsanız, bunun için Nuevo Otel Del Porto tercih edilebilir.

Bologna Ulaşım

İstanbul Atatürk Havalimanından THY ve Sabiha Gökçen üzerinden Pegasus ile haftanın her günü için uçak ile ulaşım mümkündür. Bologna gezilecek yerler için yaklaşık uçuş süresi 2 saat 40 dakikadır. Böylece aktarmasız bir şekilde Bologna Guglielmo Marconi Havalimanına ulaşabilirsiniz. Burada iniş yaptıktan sonra 15 dakika kadar sonra merkeze ulaşmanız da mümkündür.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here