Bangkok Gezi Rehberi

0
243
Bangkok Gezi Rehberi
bangkok-gezi-rehberi

Bangkok Hakkında Genel Bilgi

Dünyanın en otantik şehirlerinden birisi olan ve aynı zamanda her geçen gün büyüyen bir metropol olan Bangkok, Tayland’ın en ünlü şehri ve başkenti. Son dönemlerde özellikle alternatif turizm arayışlarında olan dünya ekonomisi, bu şehre büyük bir ilgi gösterdi. Yılda yaklaşık olarak 20 – 30 milyon turist ortalamasına sahip bir şehir. Şehir, kendisine has özellikleri nedeniyle dünyanın dört bir yanından ziyaretçi topluyor. Şehrin büyük ilgi görmesinin nedenleri arasında tropikal havası, sokak lezzetleri ve kendisine has doğası sayılabilir.

Bangkok Gezi Rehberi
bangkok-gezi-rehberi

Tarihi Mekanlar

Bangkok, birçok inanca ev sahipliği yaptığı için özellikle tarihsel tapınakları bakımından çok dikkat çeken bir şehir. Turistlerin en çok ilgi gösterdiği alanlardan birisi olan inanç turizmi, bu şehirde tam anlamıyla hayat bulmuş durumda.

Wat Pho Tapınağı

Wat Pho Tapınağı Bangkok
wat-pho-tapınağı

Yatan Buda Tapınağı olarak da bilinen Wat Pho tapınağı şehrin en önemli noktalarından ve simgelerinden birisi. Budist inancın tam olarak hayat bulduğu yerlerden birisi olan Wat Pho tapınağı içerisinde birbirinden ünlü tarihi eserleri, tabloları ve heykelleri de bulabilirsiniz. Bununla birlikte Tayland’ın ilk üniversitesi olarak da bu tapınak kullanılmış.

Tiger Temple

Tiger Temple Bangkok'tadır.
tiger-temple

Şehir merkezine iki üç saatlik uzaklıkta olan bu bölge, kaplanların yer aldığı bir bölüm. Meşhur olmasının sebebi ise nesli tükenen Bengay kaplanlarının görülebilmesi. Öte yandan Tayland bölgesinde yetişen kaplanları yakından görebilirsiniz. Hatta kaplanları sevmek de mümkün. Ayrıca son derece otantik bir ortama sahip olması ve Budist tapınaklarından çıkan kişilerin buraya gelmesi, bölgeyi özel kılan durumlar arasında gösteriliyor. Giriş ise oldukça makul ücretlerde.

Sanam Luang Parkı

Sanam Luang Park Tayland
sanam-luang-parkı

Uzun bir gezintiden sonra yorulduysanız ve biraz nefes almak istiyorsanız bu park tam size göre.Bu parkın en ilginç özelliklerinden birisi de Tayland Kraliyet ailesi mensuplarının öldükten sonra bu parka getirilerek yakılması. Park aynı zamanda çeşitli gençlik konserlerine de ev sahipliği yapıyor. Özellikle yaz aylarında bu parka kurulan tezgahlar ile birlikte hareketlilik gün boyunca devam ediyor.

Şehir Sütunu Tapınağı

Şehir Sütunu Tapınağı Bangkok'tadır.
şehir-sütunu-tapınağı

Tayland’ın özellikle tapınak kültürü bakımından çok zengin olduğunu söylemiştir. Bangkok‘da en çok tapınağın bulunduğu ülke şehri olarak biliniyor. Budizm ile ilgili bütün unsurların ve detayların bulunduğu bu şehirde birbirinden ilginç heykelleri ve tapınak eserlerini görebilirsiniz. 1782 yılında inşa edilen bu tapınak ile ilgili olarak çok ruhani bir merkez olduğunu söyleyebilirsiniz. Tayland’lılar şehrin çeşitli bölgelerinden buraya hala her sene ziyaretlerde bulunmaktadır. Tapınağı gezmek isteyenler, biraz daha erken saatlerde buraya gelmelidir. Çünkü özellikle hafta sonlarında burada ciddi kalabalıklar bir araya gelmekte ve ibadetlerde bulunmaktadır. Girişin ücretsiz olması da kalabalığın artmasında etkili olan nedenler arasında.

Siyam Müzesi

Siyam Müzesi Bangkok Tayland
siyam-müzesi

Ülkenin en önemli müzelerinden birisi olan Siyam Müzesi, Tayland’ın var olduğu günden bu yana yönetiminde bulunan kralların eserlerini bulunduruyor. Devlet hazinesi bakımından çok önemli eserlerin sergilendiği bu müze içerisinde Uzak Doğu kültürü ile ilgili motifler de yer alıyor. Şehir merkezinden bu müzelere 508 ile 512 numaralı otobüsler gidiyor.

Wat Arun Şafak Tapınağı

Wat Arun Şafak Tapınağı Taylang
wat-arun-şafak-tapınağı

Şafak tapınağı olarak da bilinen bu yer, Wat Arun nehrinin tam karşısında yer alıyor. Burası da Taylandlıların inancında çok önemli bir yere sahip. Her sene binlerce Taylandlı burayı ziyaretlerde bulunuyor ve dua ediyor. Giriş saati sabah 9’dan akşam 5’e kadar düzenlenmiş. Bununla birlikte nehir üzeriden tekne ile veya şehir merkezinden nehir yolunu takip edip yürüyerek bu tapınağa ulaşabilirsiniz.

Tıp Müzesi

Tıp Müzesi Bangkok
tıp-müzesi

Doğal yollardan yapılan ilaçlar başta olmak üzere mumyalama tekniklerinin de göze çarptığı eserlerin sergilendiği müzede oldukça garip bir havaya sahip. Mumyaların dik bir şekilde tutulması, müzenin ürkütücü bir görüntüye sahip olmasına neden oluyor. Bunun yanı sıra cesetlerin ve vücut parçalarının da bu müzede görülebilmesi mümkün.

Kraliyet Mavnaları Müzesi

Kraliyet Mavnaları Müzesi Tayland
kraliyet-mavnaları-müzesi

Bu müzede Taylanda Kraliyet ailesine ait müzeler sergilenir. Mavna olarak da bilinen savaş gemilerinin ihtişamlı ve dev görüntüsü görenleri kendisine hayran bırakıyor. Kraliyet ailesi tarafından kullanılan bu gemilerin bazıları altın kaplama ile yapılmış. Görünüş itibariyle Osmanlı döneminde kullanılan saltanat gemi ve kayıkları ile büyük benzerlik taşıdığı da söylenebilir.

Phra Sumen Kalesi

Phra Sumen Kalesi Bangkok'tadır.
phra-sumen-kalesi

Tayland’ın en eski yapılarından birisi olan bu kale, farklı bir mimari yapıya sahip. Athit caddesi üzerinde bulunan bu kaleyi, Tayland’lılar konser alanı olarak kullanıyor. Bazı dönemlerde de sanat galerisi olarak kullanılan kale, etrafındaki renkli parkları ile özellikle yaz aylarında çok hareketli oluyor.

Grand Palace

Grand Palace Tayland
grand-palace

Büyük saray olarak da bilinen bu eser, Tayland’ın da en önemli yapılarından birisi. Saray kendine özel mimarisi ile birlikte Uzak Doğu kültürünü bütün hatlarıyla birlikte gösteriyor. Şehrin en ünlü simgelerinden birisi olan saray, 1782 yılında inşa edilmiş. Saray, 150 sene boyunca Tayland hükümet görevlilerine de ev sahipliği yapmış. Tayland Krallarının evi olan bu saray içerisinde görülen işlemeler ve eserler ise oldukça dikkat çekici. Büyük Saray’ın iç kısmında duvarlar üzerine işlenmiş olan parçalar, Tayland ve Uzak Doğu kültürünün bütün özelliklerini gösteriyor.

Canlı Kültürlerin Merkezi

Yüzen Pazarlar

Yüzen Pazarlar Bangkok
yüzen-pazarlar

Uzak Doğu kültürünün en öneml özelliklerinden birisi de devasa pazarları ve her şeyin bulunabileceği çarşıları. Şehrin en eski adetlerinden ve mekanlarından birisi olan Yüzen Pazar turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerler arasında bulunuyor. Bu pazar bölgesi içerisinde pek çok dükkan ve satış yeri bulunuyor. Satış yapan yerli halk, Tayland ve Bangkok‘un en ünlü yiyeceklerini, el işi ürünlerini ve kendi ürettikleri malzemelerini gelen ziyaretçilerine sunuyor.

Çin Mahallesi

Çin Mahallesi Bangkok Tayland'dadır.
çin-mahallesi

Çok büyük bir şehir olması nedeniyle içerisinde pek çok Uzak Doğu milletinin bir arada yaşadığı Bangkok‘ta Çin Mahallesi oldukça dikkat çekici özelliklere sahip olan bir bölge. Çin Mahallesi içerisinde pek çok dükkan, bar ve restoran bulabilirsiniz. Bu bölge içerisinde Çin tapınakları da yer alıyor. Alternatif lezzetlerin de bulunabileceği bu bölge içerisinde gezerken kendinizi Uzak Doğu’nun büyülü atmosferinde hissedebileceksiniz.

Chatuchak

Chatuchak Bangkok
chatuchak

Chatuchak şehrin en ünlü pazarlarından birisi. Birçok baharatın, hazır yiyeceğin, atıştırmalıkların ve özel yapım yemeklerin yer aldığı bu pazar, turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında geliyor. Otantik kültürü tam olarak yansıtması nedeniyle yerli halkın içerisinde bulunduğu bu alanda birbirinden ilginç lezzetleri tadabilir ve aynı zamanda dünyada sadece bu bölgede yetişen bitki ve meyveleri görebilirsiniz. Fiyat bakımından da oldukça ucuz olması nedeniyle hem yerli hem de yabancılar buraya her sene akın etmektedir. Haftasonlarında kurulan bu pazar içerisinde 8 binden fazla tezgah bulundurmaktadır.

Khao San Yolu

Khao San Yolu Bangkok
khao-san-yolu

Şehrin daha çok batıya dönük tarafını temsil eden bu yol, içerisinde çeşitli restoranları ve barları bulunduruyor. Özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği bu yolda, yaz mevsimi çok keyifli akşamlara ev sahipliği yapıyor. Rengarenk ışıkları, birbirinden farklı mağazaları ve sokak lezzetleri ile birlikte akşam yemeğinden sonra Bangkok turu yapmak isteyenlerin veya şehrin gece hayatına göz atmayı düşünen kişilerin en uğrak noktası bu yol olarak biliniyor. Hareketli olmasından dolayı çok kalabalığı tercih etmeyen kişiler için ise bu yolu gezmek çok uzun sürmeyebilir.

Bangkok’ta Neler Yapılmalı?

Sokak Yemekleri Turu

Sokak Yemekleri Turu Bangkok
sokak-yemekleri

Sokakta yapılan yemekler bu şehrin adeta bir simgesi olmuş durumda. Birbirinden farklı lezzetlerin bir arada tutulduğu ve özellikle Avrupa yemek kültüründen çok farklı olması, turistlerin bu tür yiyecekleri denemesini sağlıyor. Bunun yanı sıra Türkiye’den gidn ziyaretçiler de Bangkok‘un enfes yemeklerini tatmak için sabırsızlanıyor Farklı baharatların bir arada kullanıldığı yemeklerde, genel olarak sıcak ürünler tercih ediliyor. Bu yemeklerin tamamen doğal ürünlerden yapılması ve baharatların çok iyi bir şekilde harmanlanması, bu kültürün farklı bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. Tayland ve Bangkok yemeklerini bu bölgede tadabilir ve sokak lezzetlerinin tadına vararak Uzak Doğu kültürünü bütün ruhuyla hissedebilirsiniz.

Açık Havada Sinema Keyfi

Açık Havada Sinema Bangkok
açık-havada-sinema

Bangkok‘da en çok ilgi gören noktalardan birisi de sinemaları. Ilık ve sıcak bir havaya sahip olan şehir açık hava sinemaları sayesinde milyonlarca insanın güzel havada sinema keyfi yaşamasını sağlıyor. Sokak lezzetlerinin hiç durmadan devam ettiği esnada güzel baharat kokularıyla birlikte Tayland ve Uzak Doğu sinemasının en seçkin örneklerini Bangkok açık hava sinemasına bilet alarak görebilirsiniz.

Alışveriş Turları

Alışveriş Turları Bangkok
alışveriş-turları

Bangkok’un en önemli gelir kaynaklarından birisinin alışveriş sektörü olduğunu söylemek mümkün. Sokak pazarlarının hemen hemen her gün şehrin farklı noktalarında görebilirsiniz. Bu marketlerin en iyilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Terminal 21

Terminal 21 Bangkok
terminal-21

Şehir merkezine yakın olmasından dolayı turistlerin ilgisini çeken bu yer, özellikle Türkiye’de kurulan pazarlara benziyor. Daha çok giyim üzerine kurulu olan bu pazarda istediğiniz her şeyi bulabiliyorsunuz. Yerli halkın da büyük ilgi gösterdiği bu alanda sizleri karşılayanlar arasında insanların bağrışmaları geliyor.

Siam Paragon

Siam Paragon Bangkok
siam-paragon

Bu şehre kadar gelip, evinize eliniz boş dönmek istemiyorsanız bu pazara mutlaka uğramalı ve dilediğiniz yerel ürünlerden birisini almalısınız. Ev ve el yapımı ürünlerin satıldığı bu pazarda çeşitli sokak lezzetleri de bulunuyor.

Pantip Plaza

Pantip Plaza Bangkok
pantip-plaza

Burası şehrin teknoloji marketi olarak biliniyor. Teknolojik ürünlerin bu bölgede daha ucuz olduğunu söylemek mümkün. İkinci el ve az kullanılmış ürünlerin de satıldığı alışveriş merkezinde tax free şeklinde ürünler satıldığı için orijinallerinden çok daha ucuz şekilde telefon, bilgisayar, tablet gibi ürünleri ucuz fiyatla alabilirsiniz.

Bangkok’da Gece Hayatı

Gece Hayatı Bangkok
gece-hayatı

Gece hayatının en aktif olduğu şehirlerden birisi de burası. Kadın ve erkek ilişkilerinin rahat bir şekilde yürütülmesi nedeniyle insanlar kişisel tercihlerini de burada istediği gibi yaşayabiliyor. Uzak diyarlardan gelerek bu bölgenin gece hayatına göz atmak isteyen kişilerin gidebileceği yer ise şu şekilde:

Nana Plaza

Nana Plaza Bangkok Tayland
nana-plaza

Burası şehrin kendine has barlarından birisi olarak değerlendiriliyor. İçerisinde yer alan bar ve gece kulübü sayesinde her kesime hitap eden içkileriyle insanların bir arada eğlenmesini sağlıyor.Bölgenin en çok tercih edilen alanlarından birisi olan Patpong’da barların çeşitli türleri birlikte yer alıyor.

Bangkok gecelerinde turistlerin tercih ettiği barlar & kulüpler daha çok Khao San RoadSukhumvit, Silom gibi bölgelerde dağınık bir şekilde bulunuyorlar. Tay gençleri ise Ratchada & RCA gibi onlarca bar & kulübün birarada olduğu eğlence alanlarını tercih ediyorlar.

Bangkok gecelerinin ünlü go-go barları ise Patpong, Nana & Soi Cowboy bölgelerinde bulunuyorlar. Bu tip barlarda bikinileriyle dans eden Tay kızlarını & meşhur “ping-pong şovu” gibi çeşitli turistik seks gösterilerini izlemek mümkün.

Şehrin renkli gay-lezbiyen hayatı ise Patpong yakınlarındaki çeşitli Silom sokaklarında toplanmış durumdalar.

Bangkok’taki tüm içkili mekanların kapanma saati 02.00. Ancak bazı mekanlar özel izinleri sayesinde sabaha kadar açık kalabiliyorlar.

Ne Zaman Gidilmeli?

Ülkenin genel olarak hava durumuna bakıldığında tropikal iklimin bütün özelliklerinin görüldüğünü söylemek mümkün. Bununla birlikte çok fazla sıcakların yaşandığı yaz ayları da özellikle yürüyerek şehri gezmek isteyen kişiler için zor olabiliyor. Aşırı sıcaklar beraberinde çeşitli sorunları da getiriyor. Kalabalık bir şehir olması ile birlikte aynı zamanda sıcağın birlikte olması, turist olarak gelen kişiler için çok zorlayıcı bir durum oluyor. Bu bölgeye ve şehre gidilecek en uygun zamanın Kasım ve Şubat aralığı olduğunu söylemek mümkün. Bu dönemde ülke ve şehir havası bir miktar da ılıman olabiliyor.

Mart ve Mayıs dönemleri ülkenin en kurak ve yağışın en az olduğu dönemler. Bu dönemde Taylan ve  Bangkok’a gidildiğinde mutlaka güneş kremlerinizi yanınıza almasınız. Bununla birlikte Haziran ve Ekim ayları arasında mason yağmurları göründüğü için hem şehir hem de hava daha ılıman olabiliyor. Bu dönemler de Bangkok’a gitmek isteyen kişiler için bir alternatif dönem olabilir.

Bangkok Konaklama İmkanları

Bangkok turizm açısından son 20 yılda büyük bir atılım gösterdiği için artık şehrin her noktasında çeşitli oteller bulunabiliyor. Her bütçeye uygun olarak hazırlanan oteller ile birlikte butik hosteller de gelen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği konaklama yerleri arasında bulunuyor. Ülke genel olarak Türk Lirası karşısında ucuz olduğu için 150 ile 200 TL arasındaki odaların ve otellerin bulunması mümkün olabiliyor.

Bangkok için kişisel otel tavsiyesi:

3★ ibis Bangkok Siam

bangkok ibis Bangkok Siam
3★- ibis-bangkok-siam

3★ Holiday Inn Express Bangkok Sathorn

bangkok'ta nerede kalınır Holiday Inn Express Bangkok Sathorn
3★-holiday-ınn-express-bangkok-sathorn

Renkli gece hayatıyla bilinen Patpong’a yakın konumda faaliyet gösteren Holiday Inn Express Bangkok Sathorn, tatilcilere konforlu ve modern konaklama olanağı sağlıyor. Engelli konuklar düşünülerek iç tasarımı hazırlanmış olan otelin alakart restoranında menü yerel ve dünya mutfaklarından seçilmiş özel lezzetlerden oluşuyor. Tatilcileri, rahatlığı ve çalışanlarının samimi tutumuyla memnun eden tesiste ücretsiz kullanabileceğiniz fitness salonu, iş merkezi gibi olanaklar bulunuyor. Chong Nonsi BTS durağı otelin hemen yakınında..

4★ Holiday Inn Express Bangkok Siam

bangkok'ta nerede kalınır Holiday Inn Express Bangkok Siam
4★-holiday-ınn -express-bangkok-siam

Yumuşak halı kaplı, zarif odalara sahip Holiday Inn Express Bangkok Siam, alışveriş ile ilgilenenler için ideal konumda. Siam Bölgesi’nin popüler noktalarına yürüme mesafesindeki otelde sabahları Express Breakfast Bar’dan paketli kahvaltı alabilir, akşamları ise yedinci kattaki restoranda uluslar arası yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Konuklarına tur masası hizmetiyle günlük turlar düzenleyebilen tesiste tam donanımlı fitness salonu bulunuyor. Bu otel yukarıda tavsiye ettiğim ibis otelin hemen yanında yer alıyor. Yani konum olarak aynı avantajlara sahip.

4★ Novotel Bangkok on Siam Square

bangkok otel tavsiyesi Novotel Bangkok on Siam Square
4★-novotel-bangkok-on-siam-square

Fitness salonunda yoga ve Tayland boksu gibi çeşitli konularda kursların düzenlendiği Novotel Bangkok on Siam Square, alışveriş merkezlerine yakın bir noktada faaliyet gösteriyor. Gündüz hizmet veren spa alanının dışında açık yüzme havuzuna ve sauna odasına sahip otelde odalar geniş ve konforlu. Otel, biri Çin mutfağından diğeriyse uluslar arası mutfaklardan yemekler sunan iki restoranı barındırıyor. Tesis Siam BTS durağının hemen karşısında. Otel çevresinde akşam saatlerinde mini sokak pazarları kuruluyor. Çevrede birçok uygun fiyatlı masaj salonu da var.

5★ Pathumwan Princess Hotel

bangkok otel önerileri Pathumwan Princess Hotel
5★-pathumwan-princess-hotel

Üst düzey hizmet kalitesi ve şıklığı sayesinde ödüller kazanan Pathumwan Princess Hotel, alışveriş ve eğlence açısından geniş olanaklara sahip Siam Meydanı’nın karşısında bulunuyor. Spa merkezinde masaj uygulamaları ve meditasyon seansları düzenlenen tesisin bünyesinde 5 restoran faaliyet gösteriyor. Fitness bölümü ise tenis kortları, koşu parkuru gibi olanaklara sahip. Otelin rahat hareket edebileceğiniz genişlikteki odalarındaki tavandan tabana pencerelerden Bangkok’un panoramik manzarasını seyredebilirsiniz. National Stadium ve Siam BTS durakları otele çok yakın konumda yer alıyor.

Tayland’a Ulaşım

Tayland’ın başkenti olan bu şehre uçakla Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçaklarıyla gidebilirsiniz. Suvarnabhumi Havaalanı ile direkt olarak bağlantı kurabileceğiniz bu şehre, günde binlerce uçak iniş yapıyor. Bangkok’a gittikten sonta Tayland’ın başka şehirlerine de yerel uçak firmalarıyla gidebilirsiniz. En ucuz alternatifler olarak da Arap firmalarının hava yollarını ve Türkmenistan, Kazakistan gibi şirketlerin uçaklarını kullanabilirsiniz.

Şehir İçi Ulaşım İmkanları

Şehrin genel olarak bakıldığında en büyük sorunlarından birisi de trafik. Trafik kurallarına pek uyulmamasının yanı sıra toplu taşıma araçlarının çok kalabalık olması ve yerel halkın İngilizce bakımından zayıf olması bu durumun olumsuz olan yönleri arasında görülüyor. Bu şehre giden kişilerin her zaman bir harita ile hareket etmesinde fayda vardır. Şehrin çarpık kentleşmede hızlı bir şekilde ilerlemesi, şehir içerisinde ani bir şekilde kaybolmalara neden olabilmektedir. Üstelik güvenlik açısından şehrin arka mahallerinin pek güvenilir olmaması bu yönde turistlerin çok dikkatli olmasını gerektiriyor.

Bangkok içerisindeki ulaşımın tam olarak ne kadar süreceği ile ilgili net bir bilgi verme maalesef mümkün değil. Taksi veya bisikletli arabalar ile sağlanan ulaşım turist olarak tecrübe edinmeniz gereken noktalardan birisi olabilir. Ancak taksi konusunda yerlilerin turistlere yönelik olumsuz tutumu ve fiyat bakımından çok yüksek fiyatlar üzerinden değerlendirme yapmaları bu konuda insanların yürümeyi tercih etmesine neden oluyor.

Yemek Olarak Ne Tercih Edilmeli?

Yerel lezzetler Bangkok
yerel-lezzetler

Yerel lezzetleri şehrin en meşhur özelliklerinden birisi. Burada deniz ürünleri çok seviliyor ve yerel halk kabuklu deniz ürünlerinden çeşitli yemekler yapıyor. Turistlerin de en çok tercih ettiği yemekler arasında midye, salyangoz, karides gibi ürünlerden yapılan yerel Tayland yemekleri.

Sea Food Market, özellikle deniz ürünleri bakımından çok zengin seçeneklerin yer aldığı restoranların başında geliyor. Burada hem porsiyon olarak hem de hazır atıştırmalık olarak deniz ürünlerinin farklı versiyonları bulunuyor.

Rattnakosin

Bu bölge içerisinde Tayland’ın en ünlü noktalarından birisi olan Milli Müze yer alıyor. Milli Müze’de Tayland’a ve Bangkok tarihinde yer edinmiş tarihsel olaylarla ilgili parçaları ve tarihi eserleri görebilirsiniz. Müze aynı zamanda içerisinde bir botanik bahçe de bulunduruyor. Müze binasının çok büyük olmaması da 2-3 saat içerisinde bu binayı tamamen görmenizi sağlıyor. Müzeden çıktıktan sonra bina arkasında yer alan bahçede birbirinden serin içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.

Amulet Market

Bu market özellikle Tayland kültürü açısından çok önemli bir yere sahip. Çünkü bu pazarda bölge halkının ürettiği el işleri, posterler ve diğer hediyelik eşyalar satılıyor. Tamamen yerli halktan oluşan bu pazar içerisinde otantik ev ürünlerin, kişisel süs eşyalarını ve daha birçok hediyeli eşyayı en güzel yerel motifleri içeren parçalar halinde alabilirsiniz.

Booking.com Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here